اگر شما در کشتی تایتانیک می‌بودید نجات پیدا می‌کردید؟

اگر شما در کشتی تایتانیک می‌بودید نجات پیدا می‌کردید؟

141
0
اشتراک‌گذاری

وقتی‌که کشتی تایتانیک برای اولین بار به کوه یخ برخورد کرد، بیش از دوسوم مسافران آن غرق شدند. در این مقاله می‌خواهیم ببینیم که اگر شما در کشتی می‌بودید جز نجات‌یافتگان بودید یا غرق می‌شدید. کشتی تایتانیک در زمان خودش بزرگ‌ترین کشتی جهان بود. سازندگان آن ادعا می‌کردند که این کشتی لوکس‌ترین و ایمن‌ترین کشتی جهان است. برای اینکه کشتی غرق نشود آن را به شانزده قسمت تقسیم کرده بودند.

در تاریخ دهم ماه آوریل سال ۱۹۱۲ میلادی این کشتی از انگلستان به سمت امریکا راه افتاد؛ اما پنج روز بعد به کوه یخی در شمال اقیانوس اطلس خورد و غرق شد. کاپیتان ادوارد جان اسمیت و خدمه‌اش می‌دانستند که کشتی به‌زودی غرق می‌شود. در آن ساعت بسیاری از مسافران خواب بودند و برخی دیگر نیز فکر می‌کردند که هیچ اتفاقی نمی‌افتد. در ابتدا قایق‌های نجات همه افراد را سوار نمی‌کردند؛ و این باعث شد که خیلی از مردم نجات پیدا نکنند. بسیاری دیگر نیز به درون آب پریدند تا بلکه نجات پیدا کنند اما دمای دو درجه آب باعث مرگ آن‌ها شد.

میلوینا دین تنها زمانی که یک کودک بود ض  از دنیا رفت. این افراد در زمان غرق شدن کشتی شانس بیشتری برای زنده ماندن داشتند. در ابتدا زنان و کودکان باید وارد قایق‌های نجات می‌شدند. افراد ثروتمند نیز چون در طبقات بالایی کشتی قرار داشتند توانستند نجات پیدا کنند. افراد شجاع و قوی نیز می‌توانستند نجات پیدا کنند. خیلی از مردم شجاعت ترک کشتی را نداشتند و جان خود را از دست دادند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

13 + 7 =