کونگ فو، هنری چینی یا هندی؟

کونگ فو، هنری چینی یا هندی؟

123
0
اشتراک‌گذاری

 خیلی از مردم، چین را خواستگاه و زادگاه هنرهای رزمی به‌خصوص کونگ‌فو می‌دانند؛ اما ریشه هنرهای رزمی به هندوستان بازمی‌گردد. جواب معمای بالا در تاریخچه معبد شائولین قرار دارد. بودید هارما که در چین به او تائو می‌گویند یک راهب هندی بود که تصمیم داشت از هند به چین برود و در آنجا تعالیم بودا را گسترش دهد. او همچنین قصد داشت تا با امپراتور چین نیز ملاقاتی داشته باشد.

امپراتور نیز به‌شدت به تعالیم بودائی علاقه‌مند بود و راهبانی را گماشته بود تا متون سانسکریت را به چینی ترجمه کنند. راهب افسانه‌ای به معابد مختلفی سفر کرد و از آن‌ها بازدید داشت و حتی در برخی از آن‌ها مدتی را اقامت کرد. برخی از معابد از ورود او جلوگیری می‌کردند. در افسانه‌ها آمده است که او مدت‌های زیادی را به حالت مراقبه و مدیتیشن می‌پرداخت جوری که همه از قدرت ذهن او به شگفت می‌آمدند.

پس از ورود بودید هارما به معبد شائولین، او متوجه شد که راهب‌ها و کاهنان به علت ترجمه و کار دفتری زیاد از قدرت بدنی بسیار کمی برخوردار هستند و بیشتر آن‌ها از ضعف رنج می‌برند. او بر اساس هجده حیوان حرکاتی را به وجود آورد تا هم نیروی درونی افراد را تقویت کند و هم به تقویت فیزیک و جسم راهبان بپردازد. این حرکات شالوده هنرهای رزمی نوین و بعدها به‌عنوان نوعی از حرکات دفاع شخصی به وجود می‌آمد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

سه × سه =