ناگفته‌هایی کوتاه و جالب از کشور آمریکا

ناگفته‌هایی کوتاه و جالب از کشور آمریکا

126
0
اشتراک‌گذاری

 در ایالات‌متحده آمریکا و در ایالت نوادا بیش از هشتاد درصد زمین‌های این منطقه متعلق به دولت است. بیشتر این زمین‌ها دارای حیات‌وحشی زیبا و کم‌نظیر و همچنین پارک‌های ملی بسیار بزرگ است. آمریکایی‌ها در روز چیزی حدود چهارصد هزار پیتزا می‌خوردند که در نوع خود یک رکورد به‌حساب می‌آید. طبق تحقیقاتی در آمریکا، مردم این کشور پیتزا را از برگرها بیشتر دوست دارند. رابرت جی اف، دانش‌آموز دبیرستانی پرچم فعلی آمریکا را طراحی کرده است.

برعکس باور بسیاری از مردم، شهر نیویورک اولین پایتخت ایلات متحده آمریکا بود که مدت آن پنج سال است. آمریکا یکی از پرمصرف‌ترین کشورهای جهان است و سالانه هجده درصد از کل انرژی جهان را مصرف می‌کند. در دولت‌های فدرال آمریکا زبان رسمی‌ای وجود ندارد و انگلیسی تنها زبان ملی این کشور است. مک‌دونالد یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های آمریکایی است.

از هر هشت آمریکایی یک نفر برای مک‌دونالد کار می‌کند. آلاسکا با خط ساحلی شش هزار کیلومتری، یکی از بزرگ‌ترین خطوط ساحلی در آمریکاست. جالب است که بدانید اینترنت توسط آمریکایی‌ها اختراع شد. آمریکا سال‌های پیاپی به‌عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد جهان، تولید انواع کالا‌ها و صادرات را در دست دارد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

پنج × 2 =