ممنوعیت قهوه‌خانه‌ها در انگلستان توسط شاه چارلز دوم

ممنوعیت قهوه‌خانه‌ها در انگلستان توسط شاه چارلز دوم

206
0
اشتراک‌گذاری

 در سال ۱۶۷۵ میلادی، شاه چارلز دوم، پادشاه انگلستان، قهوه‌خانه‌ها را در انگلستان ممنوع اعلام کرد. او نه‌تنها قهوه‌خانه‌ها را در این کشور اعلام کرد، بلکه خریدوفروش شکلات، چای و خود قهوه و حتی برخی شربت‌های شیرین را نیز ممنون اعلام کرد.

چارلز دوم در بیست‌و‌نهم ماه مه سال ۱۶۳۰ میلادی به دنیا آمد. او تنها و بزرگ‌ترین پسر چارلز اول بود که توانست زنده بماند. سایر فرزندان چارلز اول همگی مردند. او تنها دوازده سال داشت که جنگ‌های داخلی انگلستان شروع شد. در خلال جنگ‌ها او به هلند تبعید شد و در آنجا متوجه شد که پدرش توسط عده‌ای از مخالفانش اعدام شده است.

در سال ۱۶۵۰ میلادی، چارلز دوم با اسکاتلندی‌ها توافقاتی را انجام داد و خودش را شاه خواند. او با کمک اسکاتلندی‌ها حملات گسترده‌ای را به انگلستان انجام داد و توانست کشورش را پس بگیرد.

در دوران پادشاهی او قهوه‌خانه‌ها در بین مردم بسیار محبوب بودند‌. تنها در لندن و در آن دوران بیش از سه هزار قهوه‌خانه وجود داشت. قهوه‌ها محل رفت‌و‌آمد مزدوران و تاجران بودند‌ و همچنین محل به وجود آمدن انواع شایعه‌ها. شاه‌ از اینکه مردم علیه او قیام کنند می‌ترسید. به همین علت دستور تعطیلی قهوه‌خانه‌ها را صادر کرد

بدون نظر

ارسال یک نظر

4 × سه =