برده‌ای آفریقایی، اولین سامورایی غیر ژاپنی جهان

برده‌ای آفریقایی، اولین سامورایی غیر ژاپنی جهان

1024
1
اشتراک‌گذاری

یکی از بزرگ‌ترین سامورایی‌های غیر ژاپنی جهان در قرن شانزدهم میلادی می‌زیسته است. او یک برده آفریقایی به نام یاسوکه بوده است. او برای مأموریتی به ژاپن فرستاده شد و بعد از پیاده شدن از کشتی و به خاطر رنگ پوستش موردتوجه ژاپنی‌ها قرار گرفت.

او در ابتدا خدمه یک تاجر ایتالیایی بود که توسط یک ارباب جنگ ژاپنی خریداری شد. ارباب ژاپنی دستور داد تا او را بشورند تا رنگ سیاهش از بین برود. نام واقعی این سامورایی سیاه‌پوست مشخص نیست و سندی نیز درباره آن وجود ندارد. در کتابی که در سال ۱۶۲۷ میلادی نوشته‌شده است به یاسوکه اشاره‌شده است و در همان کتاب بیان‌شده است که او اصالتی موزامبیکی دارد.

برخی دیگر از مورخان نیز می‌گوید که او اهل کشور اتیوپی بوده است. در کتاب‌های سامورایی آمده است که او شش پا قد داشته است. نوبوناگا ارباب او، وی را نجیب‌زاده اعلام کرد و او به یکی از بزرگ‌ترین سامورایی‌های ژاپن تبدیل شد.

او زبان ژاپنی را نیز به‌راحتی صحبت می‌کرد. او به‌قدری در هنرهای رزمی ژاپنی مهارت داشت که از طرف اربابش به او ملکی شخصی داده شد و یک کاتانا یا شمشیر سامورایی به‌افتخار او ساخته شد. او در نبردی با خاندان میتسوبیشه کشته شد. جسد او به معبدی در کوه‌های اطراف محل زندگی‌اش فرستاده شد و در آنجا دفن شد.

یک نظر

ارسال یک نظر

17 − ده =