نینجاها، جاسوسان و مزدوران ژاپن فئودال

نینجاها، جاسوسان و مزدوران ژاپن فئودال

706
0
اشتراک‌گذاری

نینجاهای ژاپنی در اصل قاتلان و جاسوسان بزرگ در ژاپن باستان بودند. بیشتر مردم آن‌ها را افرادی شیطانی می‌دانند؛ اما باید بدانید که نینجاها برعکس سامورایی‌ها از جایگاه اجتماعی برخوردار نبودند. نینجاهای ژاپنی در هنر رزمی ای به نام نینجوتسو مهارت داشتند. باید بدانید که نینجاها اولین جاسوسان ژاپن باستان نبودند؛ ولی آن‌ها نسبت به سایر جاسوسان بهتر آموزش می‌دیدند و بهتر تمرین می‌کردند.

سلسله تانگ در ژاپن بنیان‌گذار سیستم نینجاهای ژاپنی است؛ اما نظریه دیگری وجود دارد که می‌گوید نینجاها از چین و توسط راهبان چینی به این کشور آمدند تا بتوانند از امپراتوری ژاپن اطلاعات کسب کنند. نینجاها به‌صورت مخفیانه و در مناطق کوهستانی تمرین می‌کردند. اولین نوشته‌ها مربوط به نینجاها در قرن چهاردهم میلادی نوشته‌شده است.

مدرسه نینجاها در ژاپن توسط فردی بهنام ایساکو توگا ساخته شد. بیشتر افراد طبقه پایین و ضعیف جذب گروه‌های نینجا می‌شدند؛ اما سامورایی‌ها بیشتر از نجیب زادگان و افراد طبقه بالا اجتماعی بودند. جینچی کاواکامی آخرین نینجای زنده جهان به‌حساب می‌آید. با مرگ او اسرار و رموز نینجاها نیز از میان خواهد رفت. او بر این باور است که تکنیک ها و فنون نینجا نباید به دست افراد تبهکار بیافتد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

هفت + 6 =