شیبالبا: شهر مردگان مایاها

شیبالبا: شهر مردگان مایاها

1310
1
اشتراک‌گذاری

در تمدن‌های بسیار قدیمی و باستانی مانند آزتک و مایا‌ها شهرهای زیرزمینی بسیار موردتوجه قرارگرفته‌اند. مایاها باور داشتند که شیاطین در زیرزمین زندگی می‌کنند و با خدایان درنبرد هستند. آن‌ها حتی باور داشتند که روح‌های شیطانی و مریض بعد از مرگ به این شهر زیرزمینی می‌روند.

مسیر رسیدن به این شهر بسیار سخت است. شما باید از کوه‌های بلند بالا بروید و از دره‌های عمیق عبور کنید و حتی خطر گزیده شدن توسط عقرب‌ها را به جان بخرید. این شهر از ۹ طبقه تشکیل‌شده است. این طبقات از یکدیگر جدا بوده و توسط دالان‌ها غارها به یکدیگر متصل می‌شوند. در متون تاریخی مایاها آمده است که بیش از دوازده خدا بر این منطقه حکمرانی می‌کنند. از این ۱۲ خدا دو خدا خوب هستند و دو خدای دیگر محور شرارت می‌باشند.

مایاها باور داشتند که خدای مرگ نیز در این زمین قرار دارد. پنج اتاق در یکی از دالان‌ها برای شکنجه کردن بوده است. یکی از پادشاهان مایا دو فرزندش را به این منطقه فرستاد تا بتوانند خدای مرگ را در اینجا پیدا کنند. افسانه‌ها و داستان‌های زیادی در مورد این منطقه وجود دارد. اینکه آیا آن‌ها حقیقت دارند یا نه نیاز به تحقیقات بیشتری دارد.

یک نظر

  1. ممنون از سایت خوبتون، لطفا اگه میتونید مقاله ای راجب اینکه هنوز کسانی هستند که ادیان باستانی را میپرستند بنویسید

ارسال یک نظر

8 + چهارده =