جوان‌ترین فردی که توسط نازی‌ها اعدام شد

جوان‌ترین فردی که توسط نازی‌ها اعدام شد

826
0
اشتراک‌گذاری

 نوجوانی ۱۶ ساله آنچه را که از رادیو می‌شنید باور نمی‌کرد. هلموث هوبنر و برادرش در مسیر در هامبورگ آلمان بودند و برادر او مخفیانه رادیو بی بی سی گوش می‌داد. آن‌ها تصویری متفاوت از آلمان برای شنوندگان بازگو می‌کردند. نوجوان ۱۶ ساله حرف‌هایی را که می‌شنید باور نمی‌کرد. زمانی که هیتلر و مقامات نازی برای مردم آلمان سخنرانی می‌کردند از غرور و شکوه ملی صحبت می‌کردند؛ اما رادیو بی بی سی شرایط آلمان را برای آن‌ها جور دیگری تعریف می‌کرد.

این نوجوان تصمیم گرفت این سخنرانی را برای دوستانش تعریف کند. گفتن حقیقت باعث شد تا او به جوان‌ترین قربانی حزب نازی تبدیل شود. او در ۱۶ سالگی و توسط نازی‌ها اعدام شد. نازی‌ها برای تمام مردم آلمان ازجمله نوجوانان برنامه‌های تبلیغاتی زیادی داشتند. نوجوانان در برنامه‌های رایش سوم شرکت می‌کردند و حتی تمرینات نظامی و آموزش رژه رفتن می‌دیدند؛ حتی بیشتر این نوجوانان تحریک می‌شدند تا خانه‌ها و مغازه‌های یهودیان را آتش بزنند.

نوجوان ۱۳ ساله داستان ما کم‌کم سؤالاتی را درباره ماهیت نازی‌ها می‌پرسید و اینکه چرا هیتلر باید تمام آلمان کنترل کند. رادیو در شکل‌گیری قدرت هیتلر بسیار مؤثر بود. آن‌ها به‌وسیله رادیو سخنان هیتلر را پخش می‌کردند؛ اما به رادیوهای کشورهای دیگر ازجمله انگلستان اجازه پخش نمی‌دادند. این نوجوان ۱۳ ساله به همراه سه تن از دوستانش تصمیم گرفتند تا مطالب رادیو بی بی سی را نوشته و در بین مردم آلمان پخش کنند. خبرهایی که او و دوستانش پخش می‌کردند با اخبار که نازی‌ها پخش می‌کردند متفاوت بود.

نوجوان ۱۳ ساله داستان ما معتقد بود هیتلر آلمان را نابود خواهد کرد و زنان کشور را تباه و بیوه خواهد ساخت. در سال ۱۹۴۲ میلادی او و دوستانش بازداشت شدند آن‌ها به مدت ۱۰ هفته مورد شکنجه شدید قرار گرفتند. او همچنان در زندان و در دادگاه به انتقادهای تند علیه هیتلر می‌پرداخت. دادگاه نیز او را به اعدام محکوم کرد. دوستان او به حبس و کار در اردوگاه‌های اجباری محکوم شدند. او قبل از اعدامش گفت که به خاطر جرم انجام‌نشده اعدام می‌شود و به مقامات نازی گفت زمان محاکمه شما نیز فرا خواهد رسید. او در بیست دوم ماه اکتبر سال ۱۹۴۲ میلادی اعدام شد

بدون نظر

ارسال یک نظر

چهار × دو =