زندگی فقرا و ثروتمندان در دوران تئودورها

زندگی فقرا و ثروتمندان در دوران تئودورها

553
0
اشتراک‌گذاری

درزمان تئودورها فرق زیادی بین فقرا و ثروتمندان وجود داشت. ثروتمندان دارای خانه‌های بزرگ بودند اما فقرا در خانه‌های کوچک می‌کردند. زندگی در دوران تئودورها بیشتر ثروتمندان از بیشتر از قشر اشراف‌زادگان بودند و در مرحله بعد تاجران قرار داشتند. بیشتر مردم در آن دوران توانایی خرید وسایل زندگی را نداشتند و در فقر زندگی می‌کردند. اشراف‌زادگان و ثروتمندان باوجوداینکه زیاد کار نمی‌کردند اما دارای ثروت فراوانی بودند.

ثروتمندان در آن دوران غذاهایی مانند ماهی و گوشت را مصرف می‌کردند و به تفریحاتی مانند شکار می‌پرداختند. حتی بازی‌هایی مانند تنیس در آن زمان اختراع شد. ثروتمندان به انجام این تفریحات می‌پرداختند اما فقرا از این بازی‌ها بی‌بهره بودند.

در آن دوران شیشه یک کالای گران حساب می‌شد و ثروتمندان خانه‌هایشان را با آن می‌ساختند و شیشه به‌عنوان نمادی از ثروت محسوب می‌شد. شاه هنری هم نیز یک‌ شاه ثروتمند به‌حساب می‌آمد. او قصرهای زیادی برای خود می‌ساخت و لباس‌های بسیار فاخر می‌پوشید و همچنین علاقه فراوانی به نقاشی داشت و مجموعه بزرگ از نقاشی‌های معروف را در کاخ‌های خودش نگهداری می‌کرد. همچنین افراد ثروتمند تورنمنت‌های را برگزار می‌کردند تا به تفریح بپردازند به هم فخر بفروشند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

هجده − شانزده =