نقشه‌های مخفی هیتلر برای کنترل آمریکا

نقشه‌های مخفی هیتلر برای کنترل آمریکا

1710
1
اشتراک‌گذاری

 در زمان نازی‌ها و رهبری هیتلر، آلمان هیچ‌گونه برنامه‌ای برای ایالات‌متحده آمریکا نداشت؛ اما این تنها روی سکه بود. هیتلر بنای تصاحب کل دنیا را داشت و می‌خواست قوانین آریایی در کل کشورهای جمله من‌جمله ژاپن اجرا شود. از سال ۱۹۳۰ میلادی، هیتلر برنامه‌هایی برای آمریکا داشت.

کم‌کم انجمن‌هایی به نام‌های پیمان دوستی آلمان‌ها و آمریکایی‌ها و دوستداران آلمان جدید در آمریکا شکل گرفت‌؛ اما آلمان هیچ حمایت مالی و یا حتی کلامی از این گروه‌ها نکرد. در همین دوران سینماهای آلمان مملو از فیلم‌های آمریکایی بود. هیتلر عاشق فیلم‌های کارل می‌بود و خودش را در آن فیلم‌ها تحسین‌شده میافت. نازی‌ها سپس تلاش کردند که به سرخ‌پوستان آمریکایی نزدیک شوند.

آن‌ها بر این باور بودند که قوم‌های محلی آمریکا راحت‌تر جذب نازی‌ها خواهند شد. هیتلر به بسیاری از سران قبایل سرخ‌پوستی قول داده بود که اگر با او متحد شوند و او در جنگ پیروز شود، زمین‌های اجدادی آن‌ها را بهشان بازخواهد گرداند. یکی دیگر از برنامه‌های هیتلر این بود که آمریکا و انگلستان را با یکدیگر وارد جنگ کند تا یکی از آن‌ها نابود شوند. از یک‌سو هیتلر کشور کانادا را می‌دید که درهرصورت تحت سلطه انگلستان بود؛ اما جمعیت کم این کشور باعث شد تا هیتلر در آن زمان از تهاجم به کانادا صرف‌نظر کند.

رزولت، رئیس‌جمهور وقت آمریکا با ارائه مدارکی پرده از رازی بزرگ برداشت. هیتلر قصد داشت تا برخی از کشورهای آمریکایی مرکزی و جنوبی را به کشوری با قوانین آریایی و نازی تبدیل کند‌. در دیکتاتور و خون‌خوار بودن هیتلر شکی نیست؛ اما او نقش‌هایی بزرگ در سر داشت و برای رسیدن به هدف‌هایش هر کاری انجام می‌داد.

یک نظر

ارسال یک نظر

11 − 6 =