حمام‌های ماشینی دوره ویکتوریا

حمام‌های ماشینی دوره ویکتوریا

372
2
اشتراک‌گذاری

 با شروع دهه ۱۷۵۰ میلادی، سواحل بریتانیا با حمام‌های ماشینی پر شد. این حمام‌ها مانند خودروهای آن زمان چرخ داشتند و این امکان را ایجاد می‌کردند که به مناطق مختلفی برده شوند.

در دوران ویکتوریایی و در طول سلطنت ملکه ویکتوریا که از تاریخ بیستم ماه ژوئن ۱۸۳۷ میلادی شروع و با مرگش در تاریخ بیست‌و‌دوم ماه ژانویه سال ۱۹۰۱ میلادی پایان یافت؛ تعداد زیادی از حمام‌های ماشینی در سواحل بریتانیا قرار گرفت. این ماشین‌ها برای این ساخته‌شده بود که مردان بدن زنان را در لباس شنا و پیش از ورود به آب نبینند.

این ماشین‌ها زمانی اختراع شدند که هنوز بیشتر مردم به‌صورت برهنه شنا می‌کردند. در آن زمان شنای زنان با لباس شنا بسیار عمل زشتی به‌حساب می‌‌آمد. زنان قبل از شنا به داخل این ماشین‌ها می‌رفتند و در آنجا لباسشان را عوض می‌کردند؛ سپس این ماشین‌ها با اسب یا توسط چند مرد به درون آب برده می‌شد تا زن بلافاصله وارد آب شود و‌ کسی بدن او را نبیند.

در برخی از سواحل نیز زنان قوی‌هیکل سایر زنان را به درون آب دریا اسکورت می‌کردند. این قانون در سال ۱۹۰۱ میلادی از بین رفت و مرد و زن می‌توانستند با یکدیگر شنا کنند. حمام‌های ماشینی تا سال ۱۹۲۰ میلادی به‌صورت کامل از بین رفتند.

2 نظر

ارسال یک نظر

15 − یازده =