زنان برده ایرلندی در خدمت وایکینگ‌ها

زنان برده ایرلندی در خدمت وایکینگ‌ها

690
0
اشتراک‌گذاری

 تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که در دوران وایکینگ‌ها هزاران زن ایرلندی از این کشور به‌عنوان برده به خدمت وایکینگ‌ها درآمدند. بیشتر این زنان از ایرلند و اسکاتلند بودند و توسط وایکینگ‌ها به ایسلند و مناطق شمالی اقیانوس اطلس برده شدند.

این مهاجرت اجباری زنان ایرلندی چیزی حدود هزار سال پیش اتفاق افتاده است. برخی از محققان دی ان ای‌های این زنان را در کشور ایسلند یافته‌اند. آنان بر این باور هستند که ژن زنان ایرلندی در برخی از نسل‌های مردم ایسلند نیز وجود دارد. چیزی حدود ۲۵ جسد ایسلندی توسط دکتر سونا ابنسنتودیر مورد مطالعه قرار گرفته است.

این اجساد از مناطق مختلفی از کشور ایسلند جمع‌آوری شده‌اند و در اختیار دکتر سونا قرار گرفته است. مطالعات انجام‌شده بر روی دندان‌های این اجساد نشان می‌دهد که ژن آن‌ها نیمی مربوط به قوم نوردیک در ایسلند و نروژ و نیمی دیگر مربوط به قوم گالیک می‌باشد.

همچنین این تحقیق نشان می‌دهد که هفتاد درصد از ایسلندی‌ها ژن‌های خود را از قوم گالیک گرفته‌اند. در گذشته اعتقاد بر این بود که ژن مردم ایسلند پنجاه‌درصد مربوط به ایرلندی‌هاست اما امروزه و‌ به لطف مهندسی ژنتیک این مسئله راحت‌تر مورد تجزیه‌وتحلیل قرار می‌گیرد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

شانزده + 6 =