سالوادور دالی، نقاش معروف اسپانیایی

سالوادور دالی، نقاش معروف اسپانیایی

381
0
اشتراک‌گذاری

در این مقاله از شگفتی‌های تاریخ قصد داریم شما را با حقایقی از سالوادور دالی، نقاش سورئال اسپانیایی آشنا کنیم. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید. سالوادرو دالی در تاریخ یازدهم ماه مه سال ۱۹۰۴ میلادی و در کشور اسپانیا به دنیا آمد.

او برادری به نام سالوادور نیز داشت که یازده ماه قبل از به دنیا آمدن او از دنیا رفت. پدر و مادر او از حامیان اصلی او به شمار می‌رفتند. سالوادور در دوران کودکی به مدرسه هنر رفت و اولین نمایشگاه آثارش را در سال ۱۹۱۷ میلادی برگزار کرد. مادر دالی در سال ۱۹۲۳ میلادی و براثر ابتلا به سرطان سینه دار فانی را وداع گفت. سالوادور تنها ۱۶ سال داشت که مادرش را از دست.

مرگ مادرش برای او ضربه سختی به شمار می‌رفت. سپس او به مادرید مهاجرت کرد تا در رشته هنرهای زیبا به ادامه تحصیل بپردازد. در آنجا او شروع به کار در مکتب کوبیسم کرد. در سفری به پاریس او با پابلو پیکاسو ملاقات کرد و دوستی عمیقی بین این دو هنرمند بزرگ ایجاد شد. دالی به زنی به نام گالا ازدواج کرد. آن‌ها در خلال جنگ جهانی دوم و برای دور ماندن از آتش جنگ به آمریکا مهاجرت کردند و در هشت سال در آن کشور اقامت کردند.

علاقه او به علم و مهندسی باعث شد تا از دی ان ای انسان الهام بگیرد و طراح‌هایی را به مرحله اجرا درآورد. دالی بعد از جنگ به پاریس برگشت و در سال ۱۹۸۹ میلادی و براثر ابتلا به عارضه قلبی و در سن ۸۹ سالگی درگذشت. از او بیش از ۱۵۰۰ اثر به یادگار مانده است.

بدون نظر

ارسال یک نظر

11 − 5 =