آیریس دوم، شاه دیوانه

آیریس دوم، شاه دیوانه

1264
0
اشتراک‌گذاری

در این مقاله از شگفتی‌های تاریخ قصد داریم حقایقی جالب از شاه دیوانه را که از شخصیت‌های پنهان کتاب بازی تاج‌وتخت ای‌ات را برایتان بازگو کنیم. خواندن این مقاله تنها به کسانی که سریال بازی تاج‌وتخت را دیده یا کتاب آن را خوانده‌اند توصیه می‌شود. با ما همراه باشید.

شاه آیریس دوم که در بین طرفداران سریال بازی تاج‌وتخت به شاه دیوانه معروف است؛ آخرین شاه سلسله تارگریان است که به دست جیمی لنستر و در خلال قیام رابرت براثیون کشته می‌شود. آنچه ما از شخصیت او می‌دانیم این است که او شاهی بسیار ستمگر بود و از سوختن و سلاخی مردم لذت می‌برد. او حتی پدر و برادر ادارد استارک را نیز به قتل رساند.

در منابع کتاب آمده است که او هفتمین و آخرین پادشاه تارگریان‌ها بود که بر تخت آهنین نشست. علاوه بر شاه دیوانه به او لقب شاه زخمی نیز داده بودند؛ زیرا تمام بدن او جای زخم‌های شمشیرهای نبردهایش بود. شاه دیوانه در جوانی بسیار مهربان و سخاوتمند بوده است اما عطش قدرت او را به دیوانگی کشاند.

خصوصیات جفری براثیون کمی به‌مانند شاه دیوانه است؛ دمدمی‌مزاج و پرخاشگر. او بعد از پادشاهی توانست هفت قلمرو را متحد کند و آرامشی نسبی در قلمرو او برقرار شد. دیوانگی و خلق دهشتناک او زمانی که در یکی از جنگ‌ها اسیر شد به اوج خودش رسید. شاه پس از دیوانه شدن دیگر موها و ناخن‌هایش را اصلاح نکرد.

در احوالات او آمده است که او توانست مزدوران و پیران خرفت را از شورای سلطنتش بیرون کند و جوانان را در آنجا بکار گیرد. گفته می‌شود او به زنان شاهان دیگر بسیار علاقه‌مند و گاهی با آنان هم‌بستر می‌شد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

20 + سه =