چه اتفاقی برای وایکینگ‌ها افتاد؟

چه اتفاقی برای وایکینگ‌ها افتاد؟

844
0
اشتراک‌گذاری

امروزه زمانی که در مورد وایکینگ‌ها صحبت می‌شود، مردم سؤالات زیادی را در مورد آن‌ها می‌پرسند. برای مثال چه اتفاقی برای وایکینگ‌ها افتاد؟ و یا اینکه الآن نیز وایکینگی وجود دارد یا اینکه تمامی آن‌ها مرده‌اند؟

وایکینگ‌ها به مردمی اطلاق می‌شد که در مناطق اسکاندیناوی و شمال آتلانتیک زندگی می‌کردند. دوران وایکینگ‌ها از سال ۸۹۳ میلادی آغاز و تا سال ۱۰۶۶ میلادی ادامه داشت. در همین دوران بود که وایکینگ‌ها به اوج قدرت و شکوفایی خود رسیدند‌. جالب است که بدانید بیشتر مردم این منطقه از وایکینگ‌ها نیستند.

بیشتر وایکینگ‌ها به کشاورزی و دامداری مشغول بودند و تعداد کمی از آن‌ها با کشتی‌های معروف خود به سفر و دریانوردی می‌پرداختند. وایکینگ‌ها همچنین در استفاده از سلاح و نیزه بسیار ماهر و چیره‌دست بودند. طبق سند بیشتر مورخان وایکینگ‌ها بعد از اتمام دوران طلایی خود همچنان در منطقه اسکاندیناوی زندگی می‌کنند و اتفاق خاصی نیز برای آن‌ها نیفتاد؛ اما اینکه چرا دیگر وایکینگ‌ها به سرزمین‌های دیگر یورش نمی‌بردند نیز جوابی ساده دارد.

یورش دیگر منافع وایکینگ‌ها را تأمین نمی‌کرد.‌ اروپا و اسکاندیناوی در حال تغییر بود و این تغییر شامل حال وایکینگ‌ها نیز می‌شد. در آغاز شکل‌گیری وایکینگ‌ها، پادشاهان ضعیفی بر روی کار بودند و این امر کار را برای وایکینگ‌ها راحت می‌کرد. همچنین نفوذ مسیحیت در بین وایکینگ‌ها نیز باعث شد تا آن‌ها به یورش‌های خود خاتمه دهند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

دوازده + یک =