حمله رومی‌ها به بریتانیا

حمله رومی‌ها به بریتانیا

573
0
اشتراک‌گذاری

در سال ۵۵ قبل از میلاد، ژولیوس سزار به همراه دو تن از فرماندهان ارشدش به بریتانیا حمله کرد. آن‌ها همچنین نبردهایی را علیه مردمان سلتیک انجام دادند و سه بار نیز به منطقه گال یا همان کشور فرانسه امروزی حمله کردند.

در سال ۵۴ پیش از میلاد، سزار رومی بار دیگر و با ارتشی بزرگ‌تر به بریتانیا حمله کرد. او از کانال انگلیس گذشت و در منطقه کنت وارد انگلستان شد. نیروهای او از رودخانه تایمز گذشتند و بار دیگر با نیروهای سلتیکی جنگیدند و با شکست آن‌ها غرور و شکوه امپراتوری روم را به رخ ساکسون‌ها کشیدند. پس از شکست سلتیک‌ها از ژولیوس سزار، او قبول کرد که آنجا را ترک کند به شرطی که قبایل سلتیکی به آن‌ها پول بدهند.

در سال ۴۳ بعد از میلاد نیز امپراتور کلادیوس برای بار سوم به بریتانیا حمله کرد. بین نیروی‌های امپراتوری روم و بریتانیا نبردی سخت و بسیار بزرگ در منطقه میدوی شکل گرفت. رومی‌ها در این نبرد پیروز شدند ولی چند سال طول کشید تا آن‌ها توانستند کنترل کامل انگلستان را به دست گیرند.

رومی‌های جاه‌طلب سعی داشتند با یورش به سمت مرزهای انگلستان بر وسعت امپراتوری خود بی افزایند. انگلستان سرشار از منابع مختلف بود و‌ تسلط بر آن برای رومی‌ها به‌شدت مهم و حیاتی به نظر می‌رسید.‌

بدون نظر

ارسال یک نظر

1 × 1 =