دنیای مردگان: ارتش مجسمه‌های باستانی چین

دنیای مردگان: ارتش مجسمه‌های باستانی چین

500
0
اشتراک‌گذاری

ارتش مجسمه‌های تراکوتا، یادآور شکوه و جلال چین باستان است. در افسانه‌ها آمده است که این ارتش برای محافظت از کین شی هانگ، نخستین امپراتور چین در زندگی بعد از مرگش ساخته‌شده است. قدمت این مجسمه‌ها به سه قرن پیش از میلاد بازمی‌گردد.

این گنجینه بزرگ تاریخی در سال ۱۹۷۴ میلادی، توسط عده‌ای کشاورز محلی کشف شد. بعد از کشف مشخص شد که این مجسمه‌ها بر اساس درجه‌بندی نظامی چیده شده‌اند. نظامیان و ژنرال‌ها در رده‌های جلوتر قرار دارند‌. در کنار این مجسمه‌ها، شکل‌هایی از اسب نیز وجود دارد که تمامی این‌ها در کنار مقبره نخستین امپراتور چین قرار دارد.

بیش از ۸۰۰۰ سرباز، ۵۲۰ اسب، ۱۵۰ اسب جنگی و مقداری تجهیزات نظامی در این مجموعه وجود دارد و آن را به یکی از وسیع‌ترین گنجینه‌های باستانی تبدیل کرده است. در بین این مجسمه‌ها، آثاری از مقامات چینی، موسیقی‌دانان و همچنین آکروبات‌بازها نیز وجود دارد. نخستین امپراتور چین در سیزده‌سالگی به سلطنت رسید و ساخت این مجسمه‌ها را به ۷۰۰۰۰۰ کارگر و استادکار سپرد.

در اطراف این مجسمه‌ها، مجسمه‌های دلاوران وجود دارد که از امپراتور و مقبره آن محافظت می‌کنند. این مقبره مساحتی چند هکتاری دارد و از حیث وسعت نیز بسیار قابل‌توجه است.

بدون نظر

ارسال یک نظر

سه × 5 =