مقبره مبارک داوود نبی (ع)

مقبره مبارک داوود نبی (ع)

1092
0
اشتراک‌گذاری

تصویری که در بالا مشاهده می‌کنید مقبره حضرت داوود (ع)، پدر حضرت سلیمان (ع) می‌باشد؛ اما برخی از مورخان بر این باوراند که این تصویر قبر مبارک ایشان نیست و تنها مقام حضرت داوود (ع) است. نام داوود نبی (ع) شانزده بار در قرآن آمده است.

ایشان به مدت چهل سال بر بنی‌اسرائیل حکم راند. هفت سال در شهر هبرون یا همان الخلیل و‌ مابقی سلطنت ایشان در شهر اورشلیم بود. طبق گفته‌ها و آمیزه‌های مسیحی و یهودی، داوود نبی (ع) با زنی به نام باتشبا مرتکب زنا می‌شود. این زن شوهردار بود و مدتی بعد باردار می‌شود. داوود نبی (ع) با همسر این زن وارد نبردی می‌شود و جنگی آغاز می‌شود؛ اما در متون اسلامی داستان عکس بالاست و به نظر می‌آید در متون یهودی داستان بالا کذب باشد.

حضرت داوود (ع) در اسلام جایگاه ویژه‌ای دارد و خداوند کتاب زبور را به ایشان وحی کرده است‌. در قرآن و در سوره صبا آمده است که پرندگان و کوه‌ها در ید قدرت ایشان بودند و ایشان اولین فردی بود که از آهن لباس نظامی ساخت‌. پیامبر اسلام نیز احترام زیادی برای ایشان قائل بود و می‌گفت بهترین نماز در نزد خداوند نماز داوود (ع) و بهترین روزه نیز روزه داوود نبی (ع) است.

در متون دینی آمده است که ایشان صدایی بسیار زیبا داشتند و وقتی‌که زبور را می‌خواندند تمام پرندگان، جن‌ها و انسان‌ها به صدای دل‌نشین او گوش می‌دادند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

چهارده + 7 =