حقایقی در مورد قلعه بزرگ استرلینگ

حقایقی در مورد قلعه بزرگ استرلینگ

349
0
اشتراک‌گذاری

قلعه استرلینگ، بزرگ‌ترین و معروف‌ترین قلعه در کشور اسکاتلند می‌باشد. این قلعه در بالای تپه‌های کسل هیل ساخته‌شده است. اولین اطلاعات ثبت‌شده در این قلعه مربوط به قرن دوازدهم میلادی و شاه الکساندر اول می‌باشد.

او در سال ۱۱۲۴ میلادی در این قلعه از دنیا رفت. پس از او شاه دیوید اول در این قلعه تاج‌گذاری کرد و ازآنجا به‌عنوان مقر سلطنت خودش بهره جست. از این قلعه تا سال ۱۲۸۶ میلادی به همین شکل استفاده شد تا زمانی که شاه الکساندر سوم به قدرت رسید. زمانی که ادوارد اول از انگلستان به اسکاتلند یورش برد و آنجا را تصرف کرد، متوجه شد که قلعه خالی است و کسی در آن نیست.

تا زمان نبرد ریور فورث این قلعه توسط نیروهای انگلیسی هدایت و اداره می‌شد. در طول جنگ‌های استقلال کنترل این قلعه به دست نیروهای اسکاتلندی افتاد. اسکاتلندی‌ها باوجود فردی به نام رابرت بروس توانستند این قلعه را بگیرند. سپس شاه جیمز دوباره از این قلعه به‌عنوان مرکز سلطنت خودش شد.

پسر شاه جیمز در این قلعه رشد یافت و بزرگ شد. پس از تصرف مجدد اسکاتلند توسط بریتانیا، از این قلعه برای مقاصد نظامی استفاده می‌شد. امروز نیز این قلعه همچنان به‌عنوان یک قلعه نظامی استفاده می‌شود اما هیچ نیروی نظامی در آن مستقر نیست. سالانه ۳۰۰۰۰۰ گردشگر از این قلعه بازدید می‌کنند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

نوزده + 10 =