بنای تاریخی ابوالهول چقدر قدمت دارد؟

بنای تاریخی ابوالهول چقدر قدمت دارد؟

539
0
اشتراک‌گذاری

بنای تاریخی ابوالهول حتی امروزه نیز به‌عنوان یک شاهکار معماری و‌ مهندسی شناخته می‌شود. این مجسمه سنگی که بدن آن از روی بدن شیر ساخته‌شده است و سر آن به شکل انسان است؛ دارای لباس فراعنه مصر باستان نیز هست.

این بنا یکی از معروف‌ترین بناهای شناخته‌شده بر روی کره زمین است. مورخان بر این باوراند که این بنا ۴۵۰۰ سال قدمت دارد و برای یکی از فراعنه مصری به نام خافره ساخته‌شده است. در کنار این بنا اهرامی بسیار بزرگ نیز ساخته‌شده است که گفته می‌شود یکی از آن‌ها برای پدر خافره می‌باشد؛ اما گروهی دیگر از مورخان بر این باوراند که این بنا توسط خافره ساخته نشده است.

آن‌ها باور دارند که خوفو، پدر خافره این بنا و هرم‌های اطراف آن را ساخته است. چند سال قبل گروهی از محققان تحقیقاتی را بر روی سر این مجسمه انجام دادند. آن‌ها به این نتیجه رسیدند که این بنا بیش از ۹۰۰۰ سال قدمت دارد.

مهندسی این بنا قدرت علم و تمدن مصر باستان را نشان می‌دهد. برخی از محققان نیز که به علوم فرا طبیعی علاقه دارند بیان می‌کنند که آدم فضایی‌ها این بناها و اهرام را برای مصریان ساخته‌اند. علت ساخته آن هرچه باشد، این بنا و اهرام مصری یکی از زیباترین، بزرگ‌ترین و باشکوه‌ترین بناهای باستانی از دوران باستان به شمار می‌رود.

بدون نظر

ارسال یک نظر

13 − ده =