چه عواملی باعث شروع جنگ‌های داخلی در آمریکا شد؟

چه عواملی باعث شروع جنگ‌های داخلی در آمریکا شد؟

523
0
اشتراک‌گذاری

نظریاتی مخالفی درباره اینکه چرا جنگ‌های داخلی آمریکا شروع شد وجود دارد. تقریباً اختلافات نظر زیادی بین مورخان در رابطه با علل شروع این جنگ وجود دارد. بیشتر محققان و اندیشمندان بر این باوراند که این جنگ، نبردی بر سر برده‌داری بوده است.

در سال ۱۶۱۸ میلادی، اولین گروه از برده‌های آفریقایی به آمریکا آورده شدند. این آغاز تنش‌ها در آمریکا برای شروعی جنگی ویرانگر و وقوع یک انقلاب بود. اولین شورش برده‌ها علیه اربابان خود در سال ۱۷۳۹ میلادی و در ایالت ویرجینیا بود. حدود سی سال بعد، اعلامیه استقلال آمریکا از بریتانیا نوشته شد. در همان دوران بود که برده‌ها در معادن و کارخانه‌های بزرگ کار می‌کردند و این امر باعث شده بود که وجود برده‌ها برای آمریکا بسیار باارزش باشد.

از سال ۱۸۳۱ میلادی، سیاه‌پوستان شروع به انتشار اعلامیه‌هایی برای احقاق حقوق خود کردند. افزایش نارضایتی‌ها هم در بین اربابان آمریکایی و هم در بین برده‌ها شعله‌های جنگ را در آمریکا شعله‌ور می‌ساخت. کم‌کم هرج‌ومرج در کشور شروع شد و جنگی ویرانگر دامن آمریکا را فراگرفت. دامنه این جنگ آن‌قدر زیاد شد که به واشنگتن نیز و ‌نگرانی‌ها را در کنگره افزایش داد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

سیزده − سه =