انجیل شیطان: رازی تاریک و بزرگ

انجیل شیطان: رازی تاریک و بزرگ

1441
0
اشتراک‌گذاری

کتابی تاریک و رازآلود از سال‌های پرالتهاب و مرگ‌آور قرون‌وسطی. طبق بسیاری از افسانه‌ها این کتاب توسط یک راهب مسیحی تهیه‌شده است که در یک‌شب روحش را به شیطان فروخت‌. طبق افسانه‌ها این کشیش سوگند کلیسا را شکست و به اعدام و حبس در یک غار محکوم شد. در این‌گونه از حبس، فرد در درون غاری زندانی می‌شود و در غار را با سنگ می‌پوشانند تا او از گرسنگی و تشنگی بمیرد.

او برای اینکه خودش را نجات دهد به صومعه راهبان مسیحی قول داد تا کتابی را به‌افتخار کلیسا بنویسد و در آن از تمامی علوم بشری نام ببرد. صومعه نیز به او فرصتی یک‌ساله داد تا کتابش را کامل کند. بعد از مدتی راهب نگون‌بخت متوجه شد که به‌تنهایی نمی‌تواند این کار را انجام دهد‌. او به درگاه شیطان به نیایش پرداخت تا بتواند از او و نیروهای شرورش کمک بگیر‌د.

گفته می‌شود که شیطان خودش این کتاب را برای راهب نوشت و حتی تصویری از خودش را نیز درون آن قرار داد‌. این کتاب طبق نظر محققان بریتانیایی، یکی از بزرگ‌ترین کتاب‌های نوشته‌شده در طول تاریخ است. محققان بر این باوراند که این کتاب در قرن دوازدهم میلادی و در منطقه‌ای در کشور جمهوری چک نوشته‌شده است. در این کتاب دستورها و قواعدی برای جادوگری و همچنین مقالاتی درباره منطقه‌ای که کتاب در آن نوشته‌شده است وجود دارد.

تمامی صفحاتی که امروزه از انجیل شیطان برجای‌مانده است به زبان لاتین است و بخش‌های عبری و یونانی آن توسط فردی نامعلوم ازمیان‌رفته است‌. این کتاب نزدیک به ۷۵ کیلوگرم وزن دارد و صفحات آن از پوست حیوانات به‌خصوص الاغ درست‌شده است. این کتاب یکی از مهم‌ترین گنجینه‌های ادبی و تاریخی قرون‌وسطی محسوب می‌شود.

بدون نظر

ارسال یک نظر

پنج × 5 =