مارگارت تاچر، بانوی آهنی و اولین نخست‌وزیر زن تاریخ بریتانیا

مارگارت تاچر، بانوی آهنی و اولین نخست‌وزیر زن تاریخ بریتانیا

361
0
اشتراک‌گذاری

در دنیای سیاست اگر می‌خواهید ببینید چه حرف‌هایی زده‌شده است به سراغ مردان بروید، ولی اگر می‌خواهید ببینید چه کارهایی انجام‌شده است زنان گزینه بهتری هستند. مارگارت تاچر نخستین زن در تاریخ بریتانیا است که به مقام نخست‌وزیری رسیده است. مارگارت تاچر به‌قدری سخت‌سر و مقاوم بود که از سمت مقامات شوروی سابق به بانوی آهنی معروف شده بود.

مارگارت تاچر در تاریخ سیزدهم ماه اکتبر سال ۱۹۲۵ میلادی در منطقه لینکلن شایر انگلستان به دنیا آمد. نام واقعی او مارگارت هیلدا رابرتس بود. پدر او آلبرت و مادرش بتریس نام داشت. او در سال ۱۹۵۲ میلادی به عضویت پارلمان بریتانیا درآمد‌ و در سال ۱۹۷۹ میلادی به‌عنوان نخست‌وزیر این کشور انتخاب شد.

گفته می‌شود که او عادت‌های غذایی بسیار خاصی نیز داشته است. تاچر برای صبحانه قهوه سیاه، گریپ فروت و دو عدد تخم‌مرغ می‌خورده است؛ برای ناهار دوباره دو عدد تخم‌مرغ، گوجه، اسفناج و مالت استفاده می‌کرده است. شب‌ها برای شام نیز خدمتکار او برایش استیک به همراه خیار و زیتون و گوجه سرو می‌کرد. مارگارت تاچر در هنر رزمی کاراته تبحر بسیار خاصی داشت و غذاهای بسیار خوشمزه‌ای نیز درست می‌کرد. او بسیار کم‌خواب بوده و شب‌ها تنها چهار ساعت می‌خوابیده است. او تنها از برند مارک و اسپنسر لباس‌های خودش را تهیه می‌کرده است‌.

بدون نظر

ارسال یک نظر

15 − پانزده =