سیاه‌پوستان چگونه از آفریقا به آمریکا آمدند؟

سیاه‌پوستان چگونه از آفریقا به آمریکا آمدند؟

446
0
اشتراک‌گذاری

برده‌داری چیز جدیدی در آفریقا نبود. معمولا در آفریقا زمانی که فردی جنایات هولناک مرتکب می‌شد به برده‌داری محکپم می‌شد. در اصل اربابان ثروتمند در آن دوران این نوع از مجازات را طراحی کرده بودند تا بتوانند برده‌های بیشتری را در اختیار داشته باشند. کم‌کم تجارت برده‌داری به یک تجارت پرسود تبدیل شد.

از سال ۱۵۱۰ میلادی، اروپاییان برده‌های خود را به آمریکا می‌بردند‌. اروپاییان به راحتی آفریقایی‌ها را برده می‌کردند؛ زیرا سلاح‌های آن‌ها به مراتب از سلاح‌های آفریقایی‌ها که بیشتر نیزه و سپر بود قوی‌تر بود. با به وجود آمدن تفنگ، جنایت‌های جدیدی نیز به وجود می‌آمد و به مراتب آمار برده‌ها نیز افزایش می‌یافت.

در همان زمان آفریقایی‌هایی که در نواحی ساحلی زندگی می‌کردند به سلاح‌هایی دست یافتند. اروپاییان آفریقایی‌هایی را که مقاومت می‌کردند می‌کشتند. بعضی‌ اوقات اروپاییان برده‌ها را برای هفته‌ها و در گرمای زیاد و با پای پیاده به جنوب می‌بردند تا نتوانند فرار کنند‌. برده‌هایی هم که به آهستگی حرکت می‌کردند شلاق می‌خوردند. عده‌ای از برده‌ها هم که به علت ضعف بدنی نمی‌توانستند به مقصد برسند در طول مسیر جان خود را از دست می‌دادند. در آن دوران آفریقا به قاره فقر، جنایت، دزدی و گرسنگی تبدیل شده بود.

بدون نظر

ارسال یک نظر

یک × پنج =