هوگو دی پینز، بنیان‌گذار و نخستین رهبر شوالیه‌های معبد

هوگو دی پینز، بنیان‌گذار و نخستین رهبر شوالیه‌های معبد

506
0
اشتراک‌گذاری

تاریخ تولد و‌ نحوه به دنیا آمدن هوگو‌ دی پینز، بنیان‌گذار و نخستین رهبر فرقه شوالیه‌های معبد در هاله‌ای از ابهام و راز قرار دارد. برخی از مورخان بر این باوراند که او در منطقه آردک به دنیا آمده است و برخی دیگر نیز بر این باوراند که او در شهر کامپنگ زاده شده است. در منابع معتبر آمده است که او در حدود سال ۱۰۷۰ میلادی و در شهر پینز به دنیا آمده است.

هوگو دی پینز توسط لرد مونتیگنی و در سال ۱۰۸۵ میلادی به مقام شوالیه‌ای رسید. هوگو در شهر خودش فردی بسیار بانفوذ و قدرتمند بوده است و نام او در بسیاری از اسناد تاریخی آن شهر آمده است. اسنادی وجود دارد که نشان می‌دهد او‌ در اولین جنگ صلیبی نیز شرکت کرده است؛ اما سندیت آن برای روشن و واضح نیست. او در سال ۱۱۰۴ میلادی و برای اولین بار به اورشلیم مسافرت کرد و سپس به زادگاهش فرانسه برگشت.

از سال ۱۱۱۴ میلادی، او سفرهای متعددی را به سرزمین‌های مقدس انجام داد و بعدازآن با گروهی دیگر از شوالیه‌ها مأمور شد تا از جان مسافرانی که به سرزمین‌های مقدس می‌روند محافظت کند. او برای این کار قلعه‌ای را در شهر حیفا ساخت و گروهی از شوالیه‌ها را در کنار معبد مقدس جمع کرد و آن‌ها را شوالیه‌های معبد مقدس نامید. او رهبر این فرقه بزرگ شد.

تا سال ۱۱۲۷ میلادی او و یارانش به حفاظت از مسافران و زائران سرزمین‌های مقدس پرداختند. در همان سال پادشاه اورشلیم از او و یارانش برای انجام مأموریتی بهره گرفت‌. بعدازآن هوگو به فرانسه برگشت و بر قدرت نظامی سازمانش افزود. او سفرهایی را به سایر نقاط اروپا نیز داشت. طبق استاد تاریخی او در سال ۱۱۳۶ میلادی و براثر کهولت سن از دنیا رفت.

بدون نظر

ارسال یک نظر

17 + یک =