نیکولاس دوم، آخرین امپراتور روسیه

نیکولاس دوم، آخرین امپراتور روسیه

476
0
اشتراک‌گذاری

نیکولاس دوم، آخرین امپراتور تزار روسیه بود تحت حاکمیت رمانوف بود. او به علت نقش ضعیفش در اداره کشورش و در طول جنگ جهانی دوم اعدام شد. نیکولاس دوم در ششم ماه مه سال ۱۸۶۸ میلادی و در شهر پوشکین روسیه به دنیا آمد. او در سال ۱۸۹۴ میلادی و پس از فوت پدرش الکساندر سوم در روسیه تاج‌گذاری کرد.

بولشویکس او تمام اعضای خانواده‌اش را در تاریخ ۱۶ و ۱۷ سال ۱۹۱۸ میلادی اعدام کرد. به علت هزینه‌های بالای جنگ جهانی اول، روسیه دچار فقر شدید و تزلزل اقتصادی بالایی شد. عموم مردم روسیه سیاست‌های غلط او را علت اصلی بدبختی کشورشان می‌دانستند. شاهزاده الکساندرا نقش زیادی در دولت آن زمان داشت و بسیاری از مشکلات به علت تصمیم‌های او بود.

دومای روسیه در سال ۱۹۱۷ میلادی، تصمیم گرفت که او را از سلطنت برکنار کند. خانواده او به خانه‌ای در کوهستان تبعید شدند و او نیز مجبور به کناره‌گیری از سلطنت شد. در آن زمان روسیه درگیر جنگ داخلی شد. لنین توانست نیکولاس و خانواده‌اش را به قتل برساند و به سه قرن حاکمیت خاندان رومانوف‌ها در روسیه پایان دهد.

برخی محققان باور دارند که دختر کوچک امپراتور از تیراندازی‌ها جان سالم به در برده است. نیکولاس بارها به نزدیکانش گفته بود که از سلطنت بیزار است و علاقه‌ای به حکمرانی ندارد. او و همسرش دو دختر به نام‌های تاتیانا و اولگا داشتند. نیکولاس در نوزده‌سالگی وارد ارتش روسیه شد و سه سال تعلیمات نظامی دید.

بدون نظر

ارسال یک نظر

سیزده − 6 =