“نبرد من”، کتابی که باید خواند

“نبرد من”، کتابی که باید خواند

378
0
اشتراک‌گذاری

کتاب نبرد من، زندگی‌نامه آدولف هیتلر، پیشوای نازی‌ها می‌باشد که در آن عقاید سیاسی و ایدئولوژیکی خودش را بیان می‌کند. هیتلر قبل از رسیدن به قدرت در آلمان، پنج سال را به علت خیانت به دولت وقت آلمان در زندان گذراند. هیتلر در این پنج سال کتابش را در دو جلد نوشت و آن را به رودلف هس تقدیم کرد. این دو کتاب به ترتیب در سال‌های ۱۹۲۵ و ۱۹۲۶ میلادی منتشر شدند.

این کتاب در زمان خودش به‌شدت مورد استقبال قرار گرفت و در سال اول نزدیک به ۹۵۰۰ جلد از آن به فروش رفت. در این کتاب علاوه بر نظرات هیتلر مسائلی راجع به شخصیت درونی او و نظرش در مورد رایش سوم وجود دارد. هیتلر به‌شدت آینده‌نگر بود. برخی مورخان بر این باوراند که اگر رهبران اروپا هیتلر را جدی می‌گرفتند و کتابش را می‌خواندند، هیچ‌گاه آن اتفاقات نمی‌افتاد.

هیتلر علاقه‌مند بود که مرزهای آلمان را گسترش دهد و این را در کتابش بیان کرده بود. هیتلر در این کتابش از تنفر زیاد خود نسبت به یهودیان پرده برداشت و آن‌ها را تهدیدی برای آلمان قلمداد می‌کرد. او حتی در این کتاب مردم جهان را به گونه‌های مختلفی تقسیم کرد و آریایی‌ها را نژاد برتر می‌دانست. او بر این باور بود که تصاحب سایر کشورها توسط آریایی‌ها موجب رشد شخصیتی و شکوفایی آن‌ها خواهد شد.

هیتلر در این کتاب بیان می‌کند مه از کمونیست‌ها و بودائیان به‌شدت متنفر است. او همچنین از مجلس آن به علت فساد و ضعف انتقاد می‌کند. شگفتی‌های تاریخ خواندن این کتاب را برای شناختن شخصیت هیتلر به همه توصیه می‌کند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

9 − 7 =