حقایق تاریخی جالب که نمی‌دانستید

حقایق تاریخی جالب که نمی‌دانستید

523
0
اشتراک‌گذاری

قلعه معروف شاه فیلیپ دوم، شاه کشور اسپانیا در قرن شانزدهم میلادی، ۱۲۰۰ در داشت. اولین آژانس مسافرتی جهان کاکس اند کینگز نام داشت و در سال ۱۷۵۸ میلادی افتتاح شد. اولین حیوانی که به فضا فرستاده شد، یک سگ بود. یک گوسفند، یک اردک و یک خروس نیز اولین حیواناتی بودند که با بالن هوایی پرواز کردند.

موسیقی برای اولین بار و در سال ۱۸۷۶ میلادی، یعنی همان سالی که تلفن اختراع شد، از آن پخش شد. بیر اولین مارک جهانی بود که در سال ۱۸۷۶ میلادی و در کشور انگلستان به ثبت رسید. کارت‌های بازی برای اولین بار و در قرن دوازدهم میلادی در هند و ایران اختراع شد. قدیمی‌ترین اسباب‌بازی‌های جهان مربوط به پنج هزار سال پیش و دروان مصر باستان است.

سومری‌ها و در ۲۵۰۰ سال پیش برای اولین بار صابون را اختراع کردند. در سال ۱۹۵۲ میلادی، آمریکا دو موش به نام‌های لاسکا و بنجی را به فضا فرستاد. بریتانیا اولین کشوری بود که از تمبر در سیستم پستی خود استفاده کرد. از هفت شگفتی دنیای باستان تنها اهرام ثلاثه مصر باقی‌مانده است. اولین پرش‌باچتر نجات از هواپیما در سال ۱۹۱۲ میلادی و توسط کاپیتان بری در میسوری آمریکا انجام شد. اولین آسمان‌خراش جهان در شهر شیکاگو آمریکا با ده طبقه و در سال ۱۸۸۵ میلادی ساخته شد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

19 − 7 =