مصریان باستان، نابغه‌های مهندسی و دانش

مصریان باستان، نابغه‌های مهندسی و دانش

638
0
اشتراک‌گذاری

مصریان باستان برای بسیاری از دستاوردهای علمی‌شان زبانزد خاص و عام هستند. مصریان یاد گرفته بودند که چگونه آهن را ذوب کنند و از آن وسایل مختلفی بسازند. آن‌ها همچنین در کار با طلا بسیار ماهر و چیره‌دست بودند. شاید باورش برایتان سخت باشد اما مصریان اولین مردمانی بودند که یاد گرفتند چگونه شیشه بسازند.

آن‌ها با گرم کردن شن توانستند ظروف شیشه‌ای مختلفی را بسازند که برخی از آن‌ها تا امروز نیز باقی‌مانده است. مصریان در ساخت کوزه‌های شیشه‌ای بسیار چیره‌دست بودند. مصریان باستان در مورد آناتومی بدن انسان اطلاعات زیادی داشتند. آن‌ها توانایی جدا کردن قلب و شش‌ها را از بدن انسان داشتند. این توانایی در آن دوران بسیار شگفت‌انگیز و جالب‌توجه بود.

برگه‌هایی از ۱۶۰۰ سال پیش وجود دارد که نشان می‌دهد مصریان باستان از عملکرد اندام‌های مختلف بدن آگاه بودند. مصریان در دوران باستان توانسته بودند تا حرکات ماه و ستارگان را اندازه‌گیری کنند. آن‌ها از پایه‌گذاران اصلی تقویم در جهان بشمار می‌روند. مصریان باستان اولین مردمانی بودند که۳۶۵ روز را برای یک سال در نظر گرفتند. آن‌ها همچنین پایه‌گذار سیستم اندازه‌گیری در جهان بشمار می‌روند. آن‌ها همچنین از پیشگامان تولید کاغذ در جهان بشمار می‌روند. اما مصریان باستان بیشتر به خاطر مهارت در ریاضیات و هندسه و ساخت اهرام بزرگ معروف و مشهور هستند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

یک × یک =