مقبره هابیل فرزند کوچک حضرت آدم (ع)

مقبره هابیل فرزند کوچک حضرت آدم (ع)

994
1
اشتراک‌گذاری

تصویری که در پایین مشاهده می‌کنید مقبره هابیل، فرزند حضرت آدم، نخستین کسی که در جهان به قتل رسید می‌باشد. این مقبره در شهر دمشق واقع در کشور سوریه است. در متون دینی و اسلامی آمده است که خداوند بزرگ به حضرت آدم و همسرش حوا، دو فرزند به نام‌های هابیل و قابیل بخشید. زمانی که این دو پسر به سن جوانی و بلوغ رسیدند مشغول به کار شدند.

هابیل، برادر کوچک‌تر به چوپانی مشغول شد. قابیل، برادر بزرگ‌تر نیز به کشاورزی روی آورد. روزی هر دو برادر تصمیم گرفتند که در راه خدا قربانی انجام دهند. هابیل یکی از بهترین حیواناتش را آورد درصورتی‌که برادر دیگر دسته‌ای از پردگان یا رمه‌هایش را آورد. به ناگاه نوری از آسمان آمد و قربانی هابیل را به خاکستر تبدیل کرد. خداوند قربانی هابیل را پذیرفت درصورتی‌که قربانی قابیل موردقبول واقع نشد. قابیل از این موضوع بسیار سرخورده و ناراحت شد. قابیل فریاد زد که هابیل را خواهد کشت.

اما هابیل به‌آرامی جواب داد که اگر کشته شود نیز به خاطر خوف از خداوند فریاد نخواهد زد. قابیل از شدت خشم برادرش کشت اما هنگامی‌که خشمش فرونشست، بسیار اندوهگین و ناراحت شد. کلاغی از سمت خداوند مأمور شد که به سمت جسد هابیل برود. این کلاغ با منقارش به زمین می‌زد تا به قابیل بفهماند که باید برادرش را در زیر خاک دفن کند. قابیل بسیار گریه می‌کرد و خودش را از کلاغ پست‌تر و بی‌پناه‌تر می‌دانست. در قرآن داستان‌های آموزنده زیادی آمده است. در همین داستان هابیل و قابیل ذکرشده است که اگر کسی انسان بی‌گناهی را کشته باشد گویی تمام بشریت را کشته است.

یک نظر

  1. ممنون که سرعت سایتتون بالاست برای این تو خیلی از سایتا رفتم ولی سرعت سایتشون بد بود

ارسال یک نظر

19 − دوازده =