زندگی‌نامه ریچارد شیردل

زندگی‌نامه ریچارد شیردل

1237
0
اشتراک‌گذاری

ریچارد اول یا همان ریچارد شیردل، پادشاه انگلستان در طول جنگ‌های سوم صلیبی بود. ریچارد همچنان دوک نورماندی نیز به شمار می‌رفت. ریچارد شیردل یک فرمانروای بسیار ماهر نظامی به شمار می‌رفت و در نبردهای بسیار زیادی به پیروزی رسید. معروف‌ترین پیروزی او در مقابل صلاح‌الدین ایوبی، فرمانده نظامی مسلمان در طول جنگ‌های صلیبی بود. در طول سلطنتش، او بیشتر اوقات در کمپ‌های نظامی خودش و در جنگ بود و کمتر پیش می‌آمد که در کشورش باشد اما مردم فرانسه و انگلستان او را به‌شدت دوست می‌داشتند.

ریچارد در هشتم ماه سپتامبر سال ۱۱۵۷ میلادی در شهر آکسفورد انگلستان به دنیا آمد. پدر او شاه هنری دوم بود. او سومین پسر شاه هنری بود و مادرش به او علاقه فراوانی داشت. او دوران کودکی‌اش را در انگلستان گذراند و سپس با مادرش به نورماندی رفت. او آموزش علوم مختلف را در سطوح عالی گذراند و علاقه فراوانی به نوشتن شعر داشت. همچنین ریچارد علاقه فراوانی به علوم نظامی نشان می‌داد.

او در شانزده‌سالگی به یکی از فرماندهان عالی‌رتبه ارتش پدرش تبدیل شد و علیه یاغیان تاج‌و‌تخت به مبارزه پرداخت‌. هنری علاقه‌مند بود که قلمرو کشورش را گسترش دهد. او بنا داشت که کشور را بین سه فرزندش تقسیم کند. قرار بود قسمت‌های اعظم قلمرو به برادر بزرگ ریچارد یعنی هنری برسد. هنری علاقه فراوانی به حکومت فردی داشت و علیه پدرش قیام کرد. او به فرانسه رفت تا از لوئی، شاه آن کشور کمک بگیرد. ریچارد نیز به دنبال برادرش رفت ولی مدتی بعد هر دو از پدرشان شکست سختی خوردند. آن دو به انگلستان بازگردانده شدند و مورد بخشش پدرشان قرار گرفتند.

در سال ۱۱۸۹ میلادی، پدر و برادران ریچارد از دنیا رفتند‌ و ریچارد تنها وارث حقیقی تاج‌وتخت شد. هنری به مدت ده سال به‌عنوان شاه بر مسند قدرت انگلستان نشست. ریچارد با فیلیپ رابطه‌ای بسیار خوبی داشت و در زمان او فرانسه به یکی از متحدان اصلی انگلستان تبدیل شد. فیلیپ مدتی بعد از حجم نبردهای زیاد صلیبی خسته شد و به کشورش بازگشت و تنها ماندن ریچارد کمی او را نگران می‌کرد. پس از سال‌ها نبرد و جنگ، ریچارد در تاریخ ششم ماه آوریل سال ۱۱۹۹ میلادی از دنیا رفت. یکی از کمانداران سپاه او به او حمله کرد تا انتقام خانواده‌اش را از ریچارد بگیرد. ریچارد قاتلش را بخشید و حتی به او غذا داد تا هنگامی‌که مرگ او را در آغوش گرفت. بعد از ریچارد، برادر او جان بر تخت سلطنت نشست.

بدون نظر

ارسال یک نظر

دو × دو =