لوئی فیلیپ، آخرین پادشاه فرانسه

لوئی فیلیپ، آخرین پادشاه فرانسه

857
0
اشتراک‌گذاری

لوئی فیلیپ آخرین پادشاه فرانسه بوده است. او در سال ۱۸۳۰ میلادی به قدرت رسید ولی در سال ۱۸۴۸ میلادی و با وقوع انقلاب ماه جولای از قدرت برکنار شد. لوئی در ششم ماه جولای سال ۱۷۷۳ میلادی در فرانسه به دنیا آمد. او بیشتر زمان انقلاب فرانسه را در تبعید گذراند و مدتی بعد از شکست ناپلئون بناپارت به فرانسه آمد و به‌عنوان شاه تاج‌گذاری کرد.

فیلیپ در سال ۱۸۵۰ میلادی و در سن ۷۶ سالگی در انگلستان از دنیا رفت. او یکی از حامیان انقلاب فرانسه بود. لوئی ۱۷۹۲ میلادی وارد ارتش فرانسه شد و درنبرد با اتریش شرکت داشت. پدر وی در طول انقلاب فرانسه اعدام شد و او نیز از ارتش بیرون آمد. او تحصیلاتش را در سوئد، اتریش، و انگلستان ادامه داد و سپس به آمریکا رفت. او در سال ۱۸۱۴ به فرانسه بازگشت و با زنی از خاندان بناپارت به نام ماری امیلی ازدواج کرد.

او در مدت کوتاهی به یکی از قدرتمندترین و ثروتمندترین افراد فرانسه تبدیل شد. در آن زمان، در فرانسه جمهوری‌خواهان زیادی فعالیت می‌کردند. آن‌ها به دنبال سرنگونی نظام پادشاهی در این کشور بودند، اما لوئی اعلام کرده بود که قدرت را کاملاً در اختیار نخواهد گرفت. او در طول پادشاهی‌اش هشت بار مورد سوءقصد قرار گرفت. در سال ۱۸۴۰ میلادی، فرانسه با مشکلات عدیده اقتصادی دست‌وپنجه نرم می‌کرد. این مشکلات اقتصادی منجر به آغاز انقلابی دیگر شد که باعث سقوط سلطنت لوئی گردید. او به انگلستان رفت و نظام پادشاهی با رفتن او در فرانسه سقوط کرد و جمهوری فرانسه متولد شد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

یازده − هشت =