چه کسی چیپس سیب‌زمینی را اختراع کرد؟

چه کسی چیپس سیب‌زمینی را اختراع کرد؟

436
1
اشتراک‌گذاری

امروز چیپس سیب‌زمینی به‌عنوان محبوب‌ترین اسنک خوراکی در آمریکا شناخته می‌شود. روز بیش از دو میلیارد تن چیپس در کل جهان مصرف می‌شود. اما جالب است که بدانید ساختن چیپس کاملاً برحسب‌تصادف بوده است. در آمریکا تاریخ چهاردهم مارس روز ملی چیپس سیب‌زمینی می‌‌باشد. مردی که چیپس سیب‌زمینی را اختراع کرد، جورج کرام نام داشت.

او اصالتی آفریقایی آمریکایی داشت و در رستورانی در شهر نیویورک کار می‌کرد. یکی از مشتریان از سیب‌زمینی‌ها او شکایت کرده بود. او تصمیم گرفت سیب‌زمینی‌های خودش را در قطعاتی کوچک‌تر و نازک‌تر سرخ کند. بعد از سرخ شدن، سیب‌زمینی‌های بسیار با شده بود. او در آخر به سیب‌زمینی‌ها نمک اضافه کرد و از غذای جدید استقبال زیادی شد. او در سال ۱۸۶۰ میلادی رستوران خودش را افتتاح کرد و نام این رستوران را خانه کرام گذاشت. او در هر صبحانه یک بشقاب کامل سیب‌زمینی سرو می‌کرد که با استقبال زیاد مردم رو‌به‌رو شد.

در سال ۱۹۲۶ میلادی، زنی به اسم اورا اسکودر برای اولین بار چیپس بسته‌بندی را روانه بازار کرد که بسیار موفق بود. طعم باربکیو اولین طعم چیپس در آمریکا بود که مورد استقبال قرار گرفت. فردی به اسم هرمن لی اولین برند ملی چیپس در آمریکا را ثبت و به موفقیتی بسیار بزرگ رسید.

یک نظر

  1. خیلی ممنونم بابت انتشار این مقاله بسیار مفید و کاربردی موفق باشید
    به امید موفقیتهای روز افزون.

ارسال یک نظر

4 × پنج =