حقایقی در مورد استالین که نمی‌دانستید

حقایقی در مورد استالین که نمی‌دانستید

1662
1
اشتراک‌گذاری

ژوزف استالین یکی از تأثیرگذارترین شخصیت‌های قرن گذشته است. او به مدت سی سال در رأس قدرت اتحاد جماهیر شوروی بود. تحسین‌کنندگان او وی را فردی قدرتمند می‌دانند که هر کاری را برای مردم و کشورش انجام می‌دهد اما مخالفانش او را دیکتاتوری بزرگ مانند هیتلر می‌دانند. در آخرین مقاله امسال شگفتی‌های تاریخ قصد داریم حقایقی را از زندگی ژوزف استالین برایتان بازگو کنیم. با ما همراه باشید.

سبیل استالین به یکی از نمادهای معروف دوران ما تبدیل‌شده است و برخی از دیکتاتورها مانند صدام حسین از سبیل استالین کپی کرده‌اند. او عاشق شراب و شیشه‌های آن بود. گفته می‌شود شراب موردعلاقه او یک شراب گرجستانی بود. دوستان استالین وی را فردی منظم می‌دانستند. بیشتر این دوستان بعدها توسط خود استالین اعدام شدند. او قبل از اینکه وارد سیاست شود و به قدرت برسد به‌عنوان هواشناس کار می‌کرد. در اصل این اولین شغل او بود.

او عاشق سینما و فیلم بود و در خانه‌اش برای خود یک سالن سینما داشت. استالین به معنی فرد بااراده و قوی است. او بعدها نام خود را از جو گاوسی به استالین تغییر داد. ژوزف استالین دو بار یکی در سال ۱۹۴۵ و دیگری در سال ۱۹۴۸ میلادی نامزد جایزه صلح نوبل شد. استالین اصالتی گرجستانی داشت و در تفلیس به دنیا آمده بود. لنین، فردی که در به قدرت رسیدن استالین بسیار مؤثر بود از بدش می‌آمد ولی استالین به‌قدری قدرتمند شده بود که از کسی کاری برنمی‌آمد.

استالین استعداد زیادی در ادبیات داشت و شعرهای بسیار زیبایی می‌سرود. در طول بیست سال زمامداری او، بیست میلیون شهروند بی‌گناه روسی کشته شدند و افراد زیادی نیز شکنجه و زندانی شدند. استالین به‌شدت به حریم شخصی اعتقاد داشت‌. گفته می‌شد که اگر کسی وارد اتاق‌خواب او می‌شد اعدام می‌شد. استالین در جوانی فرد معتقد و‌ مذهبی‌ای بود. او قصد داشت در ابتدا یک کشیش شود ولی دست سرنوشت او را به یک دیکتاتور تبدیل کرد. استالین قدی نسبتاً کوتاه داشت. در مدرسه نیز کمی ضعیف عمل می‌کرد و یک‌بار ازآنجا اخراج شد.

استالین به موسیقی کلاسیک و ساز پیانو بسیار علاقه‌مند بود. تا قبل از حمله هیتلر به روسیه، استالین و رهبر نازی‌ها رابطه‌ی دوستانه‌ای با یکدیگر داشتند‌. او در سیزده‌سالگی عاشق دختری صربستانی شد و تا مدت‌ها با او دیدار می‌کرد. طبق برخی از مدارک، او قصد داست ارتشی را بنا نهد که نیمی از آم را میمون‌ها تشکیل می‌دادند تا برای او بجنگند.

یک نظر

ارسال یک نظر

2 × 4 =