بزرگ‌ترین آتش‌سوزی تاریخ آمریکا

بزرگ‌ترین آتش‌سوزی تاریخ آمریکا

320
0
اشتراک‌گذاری

در هشتم ماه اکتبر سال ۱۸۷۱ میلادی، آتش‌سوزی بزرگ‌ شهر شیکاگو شروع شد. در ابتدا این آتش‌سوزی سه مایل از خانه‌ها و زمین‌های اطراف شهر را سوزاند و جان سیصد نفر را گرفت. اما این پایان ماجرا نبود. شهر شیکاگو که به شهر بادها نیز شهرت دارد در شب دچار آتش‌سوزی بسیار بزرگ‌تری نیز شد.

این آتش‌سوزی در کمتر از دو ساعت به اوج خودش رسید و تخمین زده می‌شود که بین ۱۲۰۰ تا ۲۵۰۰ نفر در این حادثه جان خود را از دست دادند. این بلا بزرگ‌ترین آتش‌سوزی تاریخ آمریکا به شمار می‌رود. علت اصلی این آتش‌سوزی هنوز نیز مشخص نشده است ولی کارشناسان بر این باوراند که بادهای گرم و سنگین باعث شعله‌ور شدن آتش شده است. این نوع از باد باعث ایجاد طوفانی از آتش می‌شود و مانند یک بمب انفجاراتی را نیز به وجود می‌آورد.

برخی از شاهدان این آتش‌سوزی، ارتفاع شعله‌های آن را تا هزار فوت نیز اعلام کرده‌اند. یکی از پل‌های بزرگ و معروف شهر شیکاگو در این آتش‌سوزی سقوط کرد و جان بسیاری از افراد را گرفت. بسیاری از افراد به علت کمبود اکسیژن و خفگی جان خود را از دست دادند. صبح روز بارش بارانی سنگین باعث خاموش شدن آتش شد؛ اما قسمت‌های زیادی از شهر تبدیل به تلی از خاکستر شده بود. به علت زیاد نبود رسانه‌ها، این آتش‌سوزی بازتاب زیادی در آن زمان نداشت‌.

بدون نظر

ارسال یک نظر

چهارده − 1 =