بریتانیا چگونه فرانسه را در نبردهای آمریکا شکست داد؟

بریتانیا چگونه فرانسه را در نبردهای آمریکا شکست داد؟

476
0
اشتراک‌گذاری

نبرد بین هندوستان و فرانسه به نبرد هفت‌ساله نیز شهرت دارد در بین سال‌های ۱۷۵۴ الی ۱۷۶۳ میلادی به وقوع پیوست. این جنگ در اصل نزاع بین فرانسه و بریتانیا برای گسترش مستعمراتشان بود. بریتانیا این جنگ را برد و سرزمین‌های زیادی را در شمال آمریکا به کنترل درآورد. این رخداد آغازگر انقلاب آمریکا بود‌. مورخان دلایل زیادی را برای پیروزی بریتانیا در نظر گرفتند. مهم‌ترین آن‌ها رهبری بوده است.

ویلیام پیت رهبری قوای بریتانیا را در این نبرد بر عهده داشت و بسیاری دلایل پیروزی بریتانیا را رهبری او می‌دانند. او معتقد بود که کنترل بریتانیا بر آمریکا، این کشور را به یک ابرقدرت تبدیل خواهد کرد. در آن سمت میدان، پادشاه فرانسه مشغول معاشقه با معشوقه‌هایش بود و به عیاشی می‌پرداخت و همین کار باعث شکست وی در جنگ شد.

بریتانیا بیشتر پول‌هایش را صرف این جنگ کرد تا در آن پیروز شود ولی فرانسه بیشتر مشغول جنگ در اروپا بود. پیت کنترل برخی از نقاط را به افراد محلی آن منطقه داده بود و همین امر باعث شد تا برخی محلی‌ها برای بریتانیا بجنگند. همچنین قدرت نیروی دریایی و تعداد نفرات نظامی بیشتری در اختیار داشت و همین موضوع باعث برتری نسبی بریتانیا نسبت به فرانسه و پیروزی آن‌ها در این جنگ شد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

هجده − ده =