چه کسی اینترنت را اختراع کرد؟

چه کسی اینترنت را اختراع کرد؟

369
0
اشتراک‌گذاری

همان‌طور که می‌دانید به علت گستره دامنه فناوری نمی‌توان اختراع اینترنت را تنها به یک فرد خاص نسبت داد. اختراع اینترنت حاصل تلاش‌های بی‌وقفه گروهی از مهندسان، دانشمندان و برنامه‌نویسان بوده است. مدت‌ها قبل از این گروه، دانشمندان زیادی به دنبال شبکه‌ای از انتقال سرتاسری اطلاعات بوده‌اند‌.

نیکلا تسلا، دانشمند معروف در اوایل دهه ۱۹۰۰ میلادی، به دنبال ایجاد سیستم بدون سیم جهانی بود. دانشمندانی نظیر پائول اوتلت و وانور بوش نیز به دنبال ایجاد پایگاه‌هایی برای نگه‌داری داده‌هایشان بودند. اما تا سال ۱۹۶۰ میلادی، بیشتر نظریه‌های بالا در حد یک ایده باقی ماند. دانشمندی به نام لیک لیدر، طرح اتصال کامپیوترها را به هم و از طریق یک شبکه مطرح کرد.

اولین استفاده از شبکه اینترنت را وزارت دفاع آمریکا بر عهده گرفت. این فنّاوری تا سال ۱۹۷۰ میلادی پیشرفت زیادی کرد. دو دانشمند به نام رابرت کان و وینتون کرف اولین شبکه اینترنت به شکل امروزی را به وجود آوردند. در سال ۱۹۹۰ میلادی آقای تیم برنرز لی اولین شبکه جهانی اینترنت را ساخت. شاید اختراع اینترنت بزرگ‌ترین اختراع بشریت به‌حساب آید. اختراعی که تمام انسان‌های جهان را به هم متصل کرد و تأثیر زیادی بر زندگی، کار و حتی روابط انسان‌ها گذاشت.

بدون نظر

ارسال یک نظر

20 − یک =