بارون‌های قرون‌وسطی چگونه زندگی می‌کردند؟

بارون‌های قرون‌وسطی چگونه زندگی می‌کردند؟

613
0
اشتراک‌گذاری

بارون‌ها یا مقامات عالی و زمین‌داران بزرگ قرون‌وسطی، در بالای میز شام می‌نشستند و افراد به ترتیب جایگاه اهمیتشان کنار او قرار می‌گرفتند. افراد کم‌اهمیت‌تر معمولاً در پایین میز می‌نشستند. ابتدا بارون باید غذایش را شروع می‌کرد و بقیه بعد از او شروع به خوردن غذا می‌کردند.

معمولاً نوعی نان مرغوب برای سرو غذای بارون‌ها استفاده می‌شد که این نوع از نان در اکثر غذاهای بارون‌ها بود. پیاز، لوبیا و تربچه نیز جز سبزی‌هایی بود که در کنار غذاهای اربابان قرون‌وسطایی قرار داشت. گوشت یکی از مواد پرمصرف در سبد غذایی بارون‌ها بود. آن‌ها علاقه زیادی به شکار حیوانات داشتند. بیشتر گوشت‌های مصرفی یا دودی بودند و یا نمک‌سود شده. در کنار شام معمولاً نوازندگانی به نواختن سازهای موسیقی می‌پرداختند و یا آکروبات‌بازها به اجرای حرکات نمایشی روی می‌آوردند تا ضیافت شام دل‌پذیرتر شود.

معمولاً دو شوالیه پشت سر بارون بودند تا در صورت سوءقصد از او محافظت نمایند. ظروف غذای بارون‌ها و افراد او‌ معمولاً از جنس چوب بود و از مرغوبیت خاصی برخوردار بود. بارون‌های خیلی ثروتمند معمولاً از ظروف طلا و یا نقره نیز استفاده می‌کردند. قاشق و‌ چنگال‌های نقره در میان بارون‌ها بسیار محبوب بود.

بدون نظر

ارسال یک نظر

هجده − چهارده =