مقبره مبارک حضرت جعفر طیار

مقبره مبارک حضرت جعفر طیار

575
0
اشتراک‌گذاری

تصویری که در بالا مشاهده می‌کنید، قبر مطهر و شریف حضرت جعفر ابن ابی‌طالب می‌باشد. جعفر (ع) پسرعموی وجود مبارک پیامبر بزرگ اسلام هستند و نیز برادر بزرگ فخر اسلام، حضرت علی (ع) می‌باشند.

در سیره و رفتار حضرت جعفر (ع) آمده است که ایشان به‌شدت به فقرا علاقه داشته و بیشتر اوقات زندگی مبارکش را با آن‌ها سپری می‌کرده است. حضرت جعفر (ع) جز اولین نفراتی بود که به کشور اتیوپی مهاجرت کرد. او سخنگوی مسلمانان در مقابل پادشاه این کشور بود زمانی که هیچ یاوری برای آن‌ها بود و از آن‌ها دفاع کرد. شاه اتیوپی می‌خواست مسلمانان را به مکه بازگرداند. زمانی که حضرت زید به شهادت رسید، پرچم هدایت مسلمانان مهاجر به دست حضرت جعفر (ع) افتاد.

در شجاعت او همین بس که بدون اسب و تنها زمانی که در یک دستش پرچم اسلام و در دست دیگرش شمشیر بود، به خطوط دشمن یورش برد. زمانی که دشمن دستی را که پرچم داشت برید، جعفر (ع) پرچم را به دست دیگرش گرفت و زمانی که دشمن آن دست را نیز برید، جعفر (ع) پرچم را با دندان نگه داشت؛ درحالی‌که از بدن مبارکش خون می‌چکید.

در تاریخ آمده است که بدن توسط دشمنان اسلام به دونیم تقسیم شد. زمانی که جعفر (ع) به شهادت رسید، حدوداً سی‌وسه‌ساله بود. بعد از شنیدن خبر شهادت او، نبی مکرم اسلام به خانه او رفت و با خانواده او عزاداری کرد. بعد از مرگ به او لقب جعفر طیار داده شد زیرا پیامبر اسلام او را با دو بال در بهشت دیده بود.

بدون نظر

ارسال یک نظر

شانزده + نوزده =