چرا هیتلر خودش را کشت؟

چرا هیتلر خودش را کشت؟

2096
6
اشتراک‌گذاری

در تاریخ سی‌ام ماه آوریل سال ۱۹۴۵ میلادی، آدولف هیتلر به همراه همسرش اوا، خودش را کشت. طبق بررسی‌های انجام‌شده، هیتلر و همسرش قرص سیانور خوردند و سپس هیتلر به سر خودش شلیک کرد. به همراه هردوی آن‌ها وسایلی وجود داشت که در بیرون پناهگاهشان در شهر برلین سوزانده شد. دلایل اصلی خودکشی به همراه مرگ هیتلر و همسرش از میان رفت.

مشاوران و نزدیکان هیتلر از نزدیک شدن نیروهای روس به او هشدار داده بودند و احتمال اینکه روس‌ها به او برسند کمتر از یکی دو روز بود. مشاوران هیتلر قصد داشتند او را به شهری کوچکی به باوالانز آلپ منتقل کنند، اما او تصمیم گرفت که خودش را بکشد. برخی نیز بر این باوراند که هیتلر و همسرش قصد فرار به آمریکای جنوبی را داشتند که در آنجا با بچه‌هایشان زندگی کنند؛ اما این نظریه توسط بسیاری از مورخان رد شده است. نزدیک بودن هزاران نفر از نیروهای دشمن، فرار را عملاً برای هیتلر غیرممکن می‌کرد.

او ترجیح می‌داد بمیرد تا به دست دشمن بیفتد. یکی از اصول نازی‌ها مرگ بر بی‌شرافتی است. هیتلر مرگ را به زندانی و اعدام شدن توسط بیگانگان ترجیح می‌داد. به باور هیتلر، کاپیتان واقعی کشتی غرق‌شده‌اش را ترک نمی‌کند. او با ایستادن تاآخرین‌نفسش می‌خواست به دوستان و دشمنانش بفهماند که ایده‌ها و آرمان‌هایش برایش از همه‌چیز مهم‌تر است. در همان زمان موسولینی به همراه معشوقه‌اش در حین فرار دستگیرشده بود و هیتلر نمی‌خواست به سرنوشت او دچار شود.

6 نظر

  1. طبق شواهدی هیتلر تا سم ۹۲ سالگی زنده بود
    ممنون از سایت و اطلاعات فوق العادتون
    موفق باشید

  2. سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم و امیدوارم باعث ایجاد انگیزه براتون بشه

  3. با سلام و درود فراوان خدمت دست اندرکاران وبسایت پیشاپیش سال نو رو تبریک میگم و متشکرم بابت به اشتراک گذاری محتوای مفیدتون

ارسال یک نظر

پنج + یک =