کشتار و تجاوز نان کینگ چیست؟

کشتار و تجاوز نان کینگ چیست؟

1137
0
اشتراک‌گذاری

تجاوز نان کینگ، که به کشتار نان کینگ نیز مشهور است، در جنگ سینو-ژاپنی‌ها اتفاق افتاد که در آن و بنا بر نظر بسیاری از مورخان، بین ۴۰ الی ۳۰۰۰۰۰ شهروند چینی به طرز وحشتناکی و در پایتخت این کشور به قتل رسیدند.

این کشتار در ماه دسامبر سال ۱۹۳۷ میلادی آغاز شد و بیش از شش هفته به طول انجامید. کشتار نان کینگ یکی از فجیع‌ترین کشتارها و سلاخی‌های قبل از جنگ جهانی دوم است. قبل از اینکه ژاپنی‌ها به نان کینگ حمله کنند، نبردی بزرگ بین ژاپنی‌ها و چینی‌ها در شانگهای چینی به وقوع پیوست. ژاپنی‌ها از چینی‌ها و مردم شهرهای آن، مقاومت دیدند و این مقاومت عطش آن‌ها را برای انتقام بیشتر کرد. ژاپنی‌ها توانستند شهر نان کینگ را تصرف کنند و این تصرف آغاز شروع انواع تجاوز و کشتار در این شهر بود.

قبل از تصرف شهر، بیش از نود هزار سرباز چینی خودشان را تسلیم ژاپنی‌ها کردند اما همه آن‌ها توسط ژاپنی‌ها سلاخی شدند. پس از کشتار مردها و سربازان، ژاپنی‌ها و به‌صورت دسته‌جمعی به بیش از ۲۰۰۰۰ زن چینی تجاوز کردند. در طول شش هفته، ساختمان‌ها ویران شد، کودکان و زنان کشته شدند، به دختران تجاوز شد، ساختمان‌ها و مزارع آتش گرفت و شهر با خاک یکسان شد. این کشتار هنوز هم بر روی روابط چین و ژاپن تأثیر گذاشته است؛ اما ژاپنی‌ها معتقدند که در این کشتار اغراق‌شده است.

بدون نظر

ارسال یک نظر

15 − یک =