اولین جنگ صلیبی چه بود؟

اولین جنگ صلیبی چه بود؟

997
0
اشتراک‌گذاری

اولین جنگ صلیبی، در پاسخ به سخنرانی پاپ اوربان دوم و در تاریخ بیست و هفتم ماه نوامبر سال ۱۰۹۵ میلادی، آغاز شد. با آغاز قرن یازدهم میلادی، نزاع‌های زیادی بین مسلمانان و مسیحیان در اورشلیم آغاز شد. امپراتور بیزانسی، الکسیوس کومنئوس اول، توسط ترک‌های سلجوقی موردحمله و تهدید قرار گرفت و در طی ملاقاتی با پاپ در آناتولیا، از وی درخواست کمک نظامی کرد. پاپ نیز در پاسخ علیه مسلمانان، سخنرانی آتشینی ترتیب داد و از همه مسحیان خواست تا به اورشلیم رفته و علیه مسلمانان بجنگند. پاپ این جنگ را “اراده خدا” خواند و اورشلیم را سرزمین مقدس “مسیحیان” دانست.

اگرچه در ابتدا امپراتور بیزانسی تنها درخواست نیروی کمکی نظامی را داشت، اما مدتی بعد مسیحیان تمام تلاش خود را کردند که اورشلیم و سایر سرزمین‌های اطراف آن را تصاحب کنند. مورخان بر این باوراند که بعد از درخواست پاپ، بین ۶۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ نفر که بیشتر آنان را کشاورزان فرانسوی و آلمانی تشکیل می‌دادند، با آرایش نظامی، به سمت سرزمین‌های مقدس حرکت کردند.

بیشتر این افراد از آموزش‌های نظامی برخوردار نبودند و همین امر باعث شد آن‌ها در رویارویی با مسلمانان کشته شوند؛ زیرا آن‌ها افرادی آموزش‌دیده ازنظر نظامی بودند. در همان سال بیش از ۴۰۰۰ شوالیه اسب‌سوار به دستور پاپ به کمک نیروهای موجود در اورشلیم آمدند تا با مسلمانان بجنگند. مسحیان پس از نبردهای فراوان تنها توانستند دویست سال بر سرزمین‌های مقدس حکومت کنند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

3 × 1 =