هولوکاست از چه زمانی آغاز شد؟

هولوکاست از چه زمانی آغاز شد؟

573
0
اشتراک‌گذاری

واقعه هولوکاست از سال ۱۹۳۳ تا سال ۱۹۴۵ میلادی به وقوع پیوست. طبق ادعای یهودیان، بیش از شش میلیون فرد که بیشتر آن‌ها یهودی، رومی و مردان هم‌جنس‌گرا بودند، کشته شدند.

طبق ادعای مجامع یهودی، در این کشتار، بیش از دوسوم جمعیت یهودیان اروپا و یک‌سوم کل جمعیت یهودیان جهان از بین رفتند. اما هولوکاست در حقیقت از چه زمانی شروع شد؟ تنفر از یهودیان و پاک‌سازی آن‌ها درست مدتی قبل از به قدرت رسیدن نازی‌ها در آلمان آغاز شد. نازی‌ها نام پروژه پاک‌سازی یهودیان را راه‌حل نهایی گذاشته بودند.

بیشتر مورخان بر این باوراند که تاریخ سی‌ام ماه ژانویه سال ۱۹۳۳ میلادی و به قدرت رسیدن آدولف هیتلر در آلمان، آغاز نسل‌کشی یهودیان است. بعد از به قدرت رسیدن هیتلر در آلمان، نکاتی قابل‌توجه در مورد هولوکاست وجود دارد. سه ماه پس از به قدرت رسیدن رایش سوم، بایکوت یهودیان از آلمان آغاز شد و آن‌ها از شهرهای خود رانده شدند. در پانزدهم ماه سپتامبر سال ۱۹۳۵ میلادی، قانون ترد یهودیان، موسوم به قانون نورنبرگ تصویب شد. در تاریخ نهم ماه نوامبر سال ۱۹۳۸ میلادی، بیش از ۳۰۰۰۰ یهودی در آلمان دستگیر شدند و پاک‌سازی یهودیان رنگ خشونت به خودش گرفت. نازی‌ها بعد از حمله به لهستان نیز، تعدادی زیادی از یهودیان آن کشور دستگیر و کشتند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

سه − یک =