چرا هیتلر از یهودیان متنفر بود؟

چرا هیتلر از یهودیان متنفر بود؟

5582
1
اشتراک‌گذاری

بیشتر منابع تاریخی این را نشان می‌دهد که در طول جنگ جهانی دوم، بسیاری از یهودیان، توسط هیتلر قتل‌عام شدند. هیتلر تنفر بسیار زیادی نسبت به یهودیان داشت. اما منشأ این نفرت و بیزاری از کجا می‌آمد؟

مورخان دلایل مختلفی را برای تنفر نازی‌ها از یهودیان اعلام می‌کنند که برخی از آن‌ها را برای شما بازگو می‌کنیم. دلیل اول و شاید مهم‌ترین دلیل اختلافات مذهبی بین یهودیان و مسحیان می‌باشد. این اختلاف باعث بروز نفرت‌هایی بین یهودیان و مسیحیان شده بود که در سراسر اروپا گسترش یافت. هیتلر، مدت زیادی از جوانی‌اش را در اتریش و در شهر وین گذراند. در این شهر احساسات ضد یهودی به‌شدت زیاد بود و این احساسات بر عواطف هیتلر نیز تأثیر فراوانی گذاشت.

علت دیگر تنفر از یهودیان را می‌توان در قدرت مالی یهودیان دانست. بعد از پایان یافتن جنگ جهانی اول، یهودیان بیشتر بانک‌ها و بنگاه‌های اقتصادی را در دست گرفتند و این امر باعث تنفر مردم از آن‌ها شده بود. هیتلر باور داشت که اوضاع بد اقتصادی آلمان تقصیر یهودیان است. هیتلر بر باور بود که یهودیان مخفیانه می‌خواهند بسیاری از مناطق جهان را تصرف کنند. او باور داشت که یهودیان به‌زودی کنترل تمام جهان را خواهند گرفت.

هیتلر و بیشتر نازی‌ها بر این باور بودند که برترین نژاد دنیا، نژاد آریایی است. آن‌ها یهود را پست‌ترین نژاد می‌دانستند و به چشم هیتلر، یهودیان حتی آدم هم به‌حساب نمی‌آمدند.

یک نظر

  1. البته دلایل مختلفی میتواند داشته باشد، یکی از انها ریشه در باور تزویر و ریا در میان یهودیان هست. صداقت واقعی و دراز مدت بخاطر پول و قدرت کمتر یافت شده است. در رقابت های تجاری تخریبی عمل میکنند تا جایی که رقیب را از میان بردارند. در سیاست هم تاریخ نشان داده اغلب توسط زنان یهودی رخنه میکنند تا به قدرت نزدیک شوند و کنترل کنند.

ارسال یک نظر

سه − دو =