اولین انسانی که پرواز کرد که بود؟

اولین انسانی که پرواز کرد که بود؟

768
0
اشتراک‌گذاری

قطعاً شما نیز مانند بسیاری از مردم فکر می‌کنید که برادران رایت اولین خلبانان جهان هستند؛ اما باید بدانید که اورویل و ویلبر رایت، نخستین کسانی نبودند که پرواز کردند. نیم‌قرن پیش از آن‌ها نیز، فردی این کار را انجام داده بود.

هزاران انسان از قرن‌ها قبل، سعی کردند که انسان را از روی زمین به هوا ببردند و جان خود را در این را ریسک کردند. آن‌ها با بال‌هایشان از روی صخره‌ها به سمت زمین می‌پریدند و یا ماشین‌هایی را می‌ساختند که شاید بتواند آن‌ها را به آسمان‌ها ببرند. عده‌ی کمی از مردم این را می‌دانند که پرنده برادران رایت، نخستین هواپیمای موتوری‌ای بود که توانست از روی زمین بلند شود و قدرت خوبی نیز برای این کار داشت. آن‌ها اولین پرواز خود را در تاریخ هفدهم ماه دسامبر سال ۱۹۰۳ میلادی انجام دادند. اورویل خلبان اصلی هواپیما بود و برادرش بیشتر جهت‌ها را کنترل می‌کرد. هواپیمای آن‌ها تنها ۱۲ ثانیه در هوا بود و ۱۲۰ فوت را بیشتر طی نکرد.

اما پرواز بالا نخستین پرواز تاریخ بشریت نبود. پروازهای نوین امروزی در سال ۱۷۸۳ میلادی و توسط جوزف مایکل و ژاکوس اتین انجام شد. آن‌ها توانسته بودن با بالن هوای داغ و در تاریخ پانزدهم ماه اکتبر سال ۱۷۸۳ میلادی، نخستین پرواز بشریت را انجام دادند. این دو معلم فیزیک و شیمی دبیرستان نیز بودند. اما همچنان نام برادران رایت به‌عنوان نخستین پیشگامان پرواز موتوری جهان مطرح می‌شود.

بدون نظر

ارسال یک نظر

15 − 15 =