چه کسی اولین اتومبیل جهان را راند؟

چه کسی اولین اتومبیل جهان را راند؟

1296
0
اشتراک‌گذاری

در تاریخ سوم ماه جولای سال ۱۸۸۶ میلادی، کارل بنز، مکانیک و مهندس آلمانی، اولین خودروی جهان را در شهر مانهیم کشور آلمان راند. این خودرو به سرعت شانزده کیلومتر در ساعت رسید. این خودرو قدرتی بالغ‌بر ۰.۷۵ داشت و باک بنزین آن گنجایش دو لیتر بنزین را داشت. موتوری که بنز طراحی کرده بود، همان موتور طراحی‌شده توسط مهندس دیگر آلمانی به نام نیکلاس اتو طراحی‌شده بود؛ اما کمی بهبودیافته و بر قدرت آن افزوده‌شده بود.

بدنه این خودرو به‌مانند گاری‌های اسبی آن دوران طراحی‌شده بود. این خودرو سه‌چرخ داشت و صندلی آن ظرفیت سه نفر را داشت. در این خودرو المان‌های خودروهای جدید مانند کاربراتور و همچنین روغن و گریس نیز استفاده‌شده بود.

اولین خودروی جهان

درست است که بنز اولین فردی نبود که بر روی این نوع از موتورها کار می‌کرد ولی او اولین فردی بود که توانست ایده خودش را به مرحله عمل برساند. در سال ۱۸۷۹ میلادی، بنز به‌عنوان اولین فردی که توانست خودرویی را براند، گواهینامه‌ای اعطا شد و نام این مهندس بزرگ آلمانی، به‌عنوان نخستین فرد و پیشگام این عرصه در جهان جاودان شد.

گواهی ای که به کارل بنز اهدا شد

کارل بنز، بعدها شرکت خودروسازی لوکس مرسدس بنز را بنیان‌گذاری کرد. این شرکت، بعدها به‌عنوان یکی از مطرح‌ترین شرکت‌های خودروسازی در جهان، لوکس‌ترین و زیباترین خودروهای جهان را تولید کرد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

ده + هفده =