جایزه “تونی”، بزرگ‌ترین جایزه تئاتر در جهان

جایزه “تونی”، بزرگ‌ترین جایزه تئاتر در جهان

397
0
اشتراک‌گذاری

تأثیر جایزه تونی بر روی برادوی و موسیقی و تئاتر به‌اندازه‌ی تأثیر هالیوود بر روی فیلم‌های آمریکایی است. این جایزه می‌تواند یک نمایش تئاتر تا حد بسیار زیادی موفق کند و خیلی‌ها در طول سال تمام تلاششان را انجام می‌دهند تا زودتر بتوانند این جایزه را تصاحب کنند.

اگرچه امروزه این امر کمی اجتناب‌ناپذیر می‌رسد اما جایزه آنتوانت پری که امروزه به جایزه تونی معروف است از سال ۱۹۴۷ میلادی، در بین اهالی تئاتر آمریکا بسیار محبوب بوده و هرساله باشکوه و زیبایی بسیار خاصی انجام می‌شود. این جایزه بر اساس نام بازیگر، کارگردان صحنه و بشردوست معروف آمریکایی، آنتوانت پری، ساخته‌شده است و اولین مراسم آن در تاریخ ششم ماه آوریل سال ۱۹۴۷ میلادی اهدا شد. این مراسم در گراند بالوم شهر نیویورک آمریکا برگزار شد.

متأسفانه خانم آنتوانت مدتی قبل از مراسم از دنیا رفت و همکار او براک پمبرتون این جایزه را به‌افتخار او جایزه تونی نامید. خانم آنتوانت یکی از پیشگامان تئاتر زنان در آمریکا پیش می‌رود. او به‌شدت با تبعیض جنسیتی در بین زنان و در محیط تئاتر آن دوران مخالف بود و او کسی بود که توانست به این تبعیض در تئاتر آمریکا پایان دهد. گفته می‌شود که به‌شدت دنباله‌روی آرزوهایش بود.

مدالی که در این مراسم به برندگان اهدا می‌شود توسط فردی به نام هرمان رز طراحی‌شده است و نام تونی بر روی آن حک‌شده است. در سال ۱۹۶۷ میلادی، تغییراتی بر روی مدال اهدایی انجام شد و امروزه این مدال به همان شکل باقی‌مانده است.

بدون نظر

ارسال یک نظر

یک + بیست =