ده حقیقت در مورد جیمز مدیسون، چهارمین رئیس‌جمهور آمریکا

ده حقیقت در مورد جیمز مدیسون، چهارمین رئیس‌جمهور آمریکا

563
0
اشتراک‌گذاری

جیمز مدیسون به‌عنوان چهارمین رئیس‌جمهور آمریکا، از تاریخ ۴ مارس سال ۱۸۰۹ به‌عنوان رئیس‌جمهور آمریکا به مردم این کشور خدمت کرد. او در یک خانواده بسیار ثروتمند به دنیا آمد و پله‌های پیشرفت را به‌سرعت طی نمود.

او دوره چهارساله کالج پرینستون را دوساله طی کرد. مدیسون در طول انقلاب آمریکا، به‌عنوان یک سیاستمدار در ویرجینیا مشغول به کار شد. در همان دوران، وی با توماس جفرسون آشنا شد و آن‌ها تا آخر عمر با یکدیگر دوست بودند. بعد از جنگ او به‌عنوان وزیر امور خارجه رئیس‌جمهور جفرسون انتخاب شد. بیشتر اوقات او مریض بود و وی با بیوه‌ای به نام دولی پین ازدواج کرد.

پدر او در منطقه اورنج کانتی آمریکا بزرگ‌ترین زمین‌دار به‌حساب می‌آمد. همین امر باعث شده بود که خانواده آن‌ها به‌شدت ثروتمند باشند. مدیسن با شاعر بزرگ آمریکایی، فیلیپ فرنو در دانشگاه هم‌اتاقی بود که به این شاعر، شاعر انقلاب آمریکا می‌گویند. در سال۱۷۷۷ او به‌عنوان جوان‌ترین فرد وارد کنگره آمریکا شد. او همچنین به‌عنوان جوان‌ترین عضو در شورای قانون اساسی آمریکا انتخاب شد. بسیاری از آمریکایی‌ها او را پدر قانون اساسی آمریکا می‌دانند. در طول ریاست جمهوری وی، نیروهای بریتانیا کاخ سفید را با خاک یکسان کردند. ده سال آخر زندگی او، مدیسون به‌شدت بیمار شد و کمی نیز دچار مشکلات اقتصادی شد و سپس از دنیا رفت.

بدون نظر

ارسال یک نظر

هشت + 8 =