مایک شگفت‌انگیز: خروسی که بدون سر زنده ماند

مایک شگفت‌انگیز: خروسی که بدون سر زنده ماند

852
0
اشتراک‌گذاری

در تاریخ ۱۰ سپتامبر سال ۱۹۴۵، کشاورزی به نام لیوید اولسون از منطقه کولورادو آمریکا و مادر خانمش، در اطراف مزرعه‌شان در حال مهیاکردن شام بودند. او به مزرعه رفت و یک خروس از مرغدانی‌اش برداشت. نام این خروس، خروس شگفت‌انگیز مایک بود اما سرنوشت، برنامه‌های دیگری برای مایک داشت.

مایک بدون سر

اولسون سر این خروس را برید اما همه چی آن‌طور که باید پیش نمی‌رفت. مایک نمرد و برای مدت‌های طولانی بدون سر به این‌سو و آن‌سو می‌رفت و حتی بدون سر غذا می‌خورد. اما مایک چگونه بدون سرزنده ماند؟ زمانی که سر مایک بریده شد، تبری که آن را قطع کرده بود یک رگ وریدی بزرگ را که به مغز متصل بود را نبرید. این رگ، باعث این شد که مایک خونریزی نکند و برای مدت‌ها زنده بماند.

مایک و غذا دادن به او از طریق قطره چکان

این خروس از طریق همان مجراهایی که مانده بود نفس می‌کشید و ضربان قلبش ثابت بود. صاحب او با قطره‌چکان به او غذایی که ترکیبی از شیر و آب بود می‌داد. همچنین مقداری ذرت و غلات نیز به او به‌عنوان غذا نیز داده می‌شد. پس از چاپ شدن عکس او در چند روزنامه و مجله، مایک بسیار مشهور شد. کم‌کم بسیاری از مردم دلشان می‌خواست تا این جوجه شگفت‌انگیز را ببینند. او در برخی از موارد، برای صاحبش تا ۴۵۰۰ دلار در ماه درآمد کسب می‌کرد. برخی دیگر از مردم سعی کردند جوجه‌هایشان را سر بزنند تا مانند مایک شوند اما هیچ‌کدام موفق نشدند. مایک، هجده ماه بدون سرزندگی کرد. نام این خروس شگفت‌انگیز در کتاب رکوردهای گینس هم ثبت‌شده است.

بدون نظر

ارسال یک نظر

20 + 4 =