مرگ نیکلا تسلا، دانشمند بزرگ

مرگ نیکلا تسلا، دانشمند بزرگ

2009
0
اشتراک‌گذاری

نیکلا تسلا، دانشمند بزرگ، در کودکی هوش فراوانی داشت. او فیزیک‌دان، مهندس و یک مخترع بسیار بزرگ بود. نیکلا تسلا هیچ‌گاه به دانشگاه نرفت و تحصیلات آکادمیک نداشت. او در سال‌های آخر عمرش به‌شدت به قمار اعتیاد پیداکرده بود.

نیکلا تسلا، در سال ۱۸۸۴ میلادی، به آمریکا مهاجرت کرد. تسلا، مدتی را برای ادیسون کارکرد و سپس شروع به کار بر روی اختراعات خودش کرد. تسلا در ابتدا اختراعات باارزشی را انجام نداد و با شکست‌های بسیاری روبه‌رو شد؛ اما مدتی بعد اختراعات او به‌قدری شگفت‌انگیز بودند که تحسین بسیاری از اهل علم را برانگیخت. اولین اختراع او موتور ای سی نام داشت که بیش از ۲۱۶۰۰۰ دلار برای او سود به ارمغان آورد و او را ثروتمند کرد.

نیکلا تسلا، به علت نداشتن دغدغه مالی، به‌سرعت پیشرفت کرد و اختراعات بزرگ‌تری را انجام داد. طبیعت بسیاری از اختراعات او، بسیار پرهزینه بود و او را به‌شدت مقروض کرد.

او بعدها مدعی شد که دستگاه اشعه مرگ را اختراع کرده است که می‌تواند به جنگ‌ها پایان دهد و یا اینکه در حال کار بر روی دستگاهی به نام فکر خوان است که می‌تواند فکر افراد را بخواند. این ادعاها در بسیار از مجامع علمی آن زمان، مورد تمسخر قرار گرفت. او در تولد ۷۵ سالگی‌اش، نامه‌ای از ۷۰ تن از نابغه‌های آن دوران، مانند آلبرت انیشتین، دریافت کرد که او را تحسین کرده بودند. او در تاریخ هفتم ژانویه سال ۱۹۴۳ میلادی، در خالی که ۸۶ سال سن داشت، تنها و بی‌کس در اتاق هتلی در شهر نیویورک از دنیا رفت.

بدون نظر

ارسال یک نظر

20 − بیست =